Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 25,5% sub estimat

LICITATIE DIVERSE MEDICAMENTE 1023, PE LOTURI

Număr anunț
CAN1119748
Autoritate contractantă
SPITALUL CLINIC DR. C. I. PARHON (CUI 4540895)
Furnizor / câștigător
COMPANIA NATIONALA UNIFARM SA (CUI 11653560)
Cod CPV
33600000-6 · Produse farmaceutice (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.446.061,92 RON
Valoare atribuită
3.314.449,80 RON 25,5% sub estimat
Data anunțului
23.01.2024 11:45
Anunț de participare
CN1060636

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (18)

Estimat: 4.446.061,92 RON Adjudecat: 3.314.449,80 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 FOSFOMYCINUM 2G 77.241,60 RON Anulat
2 FOSFOMYCINUM 4G 151.254 RON Anulat
3 AZTREONAM 62.186,40 RON
4 PARACETAMOLUM 500MG 2.700 RON MEDIPLUS EXIM SRL 2.052 RON ↓24,0%
5 NATRII CHLORIDUM 0.9% 62.784 RON Anulat
6 IMUNOGLOBULINA NORMALA PT.ADM.INTRAVASCULARA 25ML 447.156 RON Prisum HEALTHCARE S.R.L. 447.156 RON
7 IMUNOGLOBULINA NORMALA PT.ADM.INTRAVASCULARA 50 ML 693.626,40 RON
8 IMUNOGLOBULINA NORMALA PT.ADM.INTRAVASCULARA 100 ML 435.114 RON Anulat
9 COMBINATII(FIBRINOGEN+TROMBINA) 134.373,60 RON Anulat
10 BUDESONID 164.845,80 RON Anulat
11 ENOXAPARINUM 2000UI 117.720 RON
12 AMIKACINUM 178.232,40 RON
13 BISOPROLOLUM 5.292 RON FARMEXIM S.A. 1.358.821,80 RON
14 FERRICARBOXYMALTOSUM 385.254 RON
15 NORADRENALINUM 1MG/ML 8 ML 914.544 RON
16 NORADRENALINUM 2MG/ML 8 ML 592.200 RON COMPANIA NATIONALA UNIFARM 1.506.420 RON
17 ANAKINRA 15.777,72 RON Anulat
18 MINOCYCLINUM 5.760 RON Anulat

Participanți · 9 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
FARMEXIM SA CUI RO 335278
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Încă 6 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

3.314.449,80 RON

din 4.446.061,92 RON estimat 25,5%

Adjudecat la 74,5% din estimat · economie 1.131.612,12 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.