Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 6,1% sub estimat
Proiectare şi execuție lucrări aferente obiectivului de investiţii „Modernizarea infrastructurii feroviare din Portul Constanța – Etapa II”
- Număr anunț
- CAN1142944
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA (CUI RO11054529)
- Furnizor / câștigător
- BAWI CONSTRUCTION (fosta WIEBE ROMÂNIA) (CUI 15687329)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45234100-7 · Lucrari de constructii de cai ferate (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 558.637.865,97 RON
- Valoare atribuită
- 524.508.117,64 RON 6,1% sub estimat
- Data anunțului
- 07.03.2025 13:01
- Anunț de participare
- CN1066805
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Participanți · 2 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
BAWI CONSTRUCTION (fosta WIEBE ROMÂNIA) CUI RO 15687329
Asociați 1
SWIETELSKY CONSTRUCT S.R.L. CUI RO 16089498
Terți susținători 1
Swietelsky Vasuttechnika Kft. CUI HU14564477
Subcontractanți 4
DATACOR SRL CUI RO14731272
Kontron Transportation GmbH CUI RO35027653
PIROTEHNIC OSB SRL CUI RO12916380
TEMA ENERGY S.A. CUI RO 14389359
Terți + subcontractanți 4
CONSIS PROIECT SRL CUI RO 7335054
ELECTRIC RAIL PROJECT SRL CUI RO 27897103
GTS ROMANIA CUI RO 19024418
SPIACT CRAIOVA S.A. CUI RO 14452049
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
Porr Construct SRL CUI RO 16601724
Terți susținători 1
PORR CUI 5221054994
Subcontractanți 9
ACVADESIGN SRL CUI RO36636956
DATACOR SRL CUI RO14731272
Kontron Transportation GmbH CUI RO35027653
MONTREPCOM SRL CUI RO 1220985
MUZEUL OLTENIEI CRAIOVA CUI 4417192
PIROTEHNIC OSB SRL CUI RO12916380
SALUBRIS WASTE MANAGEMENT S.R.L. CUI RO 33847100
PROIECT CONSULT SRL CUI RO 15420312
TEMA ENERGY S.A. CUI RO 14389359
Terți + subcontractanți 3
BAICONS IMPEX SRL CUI 14316683
GTS ROMANIA CUI RO 19024418
IMSAT SA CUI RO 1571536
Valoare atribuită
524.508.117,64 RON
din 558.637.865,97 RON estimat
6,1%
Adjudecat la 93,9% din estimat · economie 34.129.748,33 RON
Deschise acum pe acest cod
2 licitații deschise pe 45234100-7 · Lucrari de constructii de cai ferate (R…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.