Atribuită
Anunț atribuire
Acord cadru produse dietetice si medicamente
- Număr anunț
- CAN1045510
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf.Maria" Iasi (CUI 4701339)
- Furnizor / câștigător
- NUTRIENT SOLUTIONS SRL (CUI 15271385)
- Cod CPV
- 15882000-4 · Produse dietetice (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.840.797,36 RON
- Valoare atribuită
- 7.215.440,76 RON
- Data anunțului
- 08.04.2025 13:03
- Anunț de participare
- CN1018513
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (54)
Estimat: 6.840.797,36 RON Adjudecat: 7.215.440,76 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Formula 0-1 an fara fenilalanina | 72.000 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 22.316 RON ↓69,0% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 19580 · 06.07.2023 | 2.096 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 36431 · 22.10.2020 | 8.816 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 13184 · 18.04.2024 | 11.404 RON | |||
| 2 | Formula 1-6 ani, fara fenilalanina | 255.360 RON | NUTRIENT SOLUTIONS | 128.790,60 RON ↓49,6% |
| 3 | Formula 7-14ani, fara fenilalanina | 127.680 RON | BIOGENETIX S.R.L.,NUTRIENT SOLUTIONS 2 contracte | 803.054,10 RON |
| BIOGENETIX S.R.L.,NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22456/1 · 06.07.2020 | 689.651 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 28906 · 18.08.2020 | 113.403,10 RON | |||
| 4 | Substituent proteic fenilcetonurie 0-1an | 29.750,40 RON | NUTRIENT SOLUTIONS | 64.213,20 RON |
| 5 | Substituent proteic fenilcetonurie1-8ani | 379.868 RON | — | |
| 6 | Substituent proteic fenilcetonurie 3-6 ani | 616.000 RON | Anulat | — |
| 7 | Substituent proteic fenilcetonurie 9-14ani | 85.000 RON | — | |
| 8 | Substituent proteic fenilcetonurie 7-14ani | 170.000 RON | Anulat | — |
| 9 | Substituent proteic fenilcetonurie 14-18ani | 155.960 RON | — | |
| 10 | Bautura cu continut scazut in fenilalanina pentru pacientii cu … | 171.600 RON | — | |
| 11 | Biscuiti hipoproteici | 41.420 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 2 contracte | 34.017,20 RON ↓17,9% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 5725 · 20.02.2024 | 15.448,60 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 16093 · 06.06.2023 | 18.568,60 RON | |||
| 12 | Inlocuitor ou | 6.688 RON | NUTRIENT SOLUTIONS | 304 RON ↓95,5% |
| 13 | Faina hipoproteica | 52.836 RON | — | |
| 14 | Paste hipoproteice | 57.600 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 2 contracte | 46.659,30 RON ↓19,0% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22964 · 10.08.2023 | 18.133,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 1990 · 19.01.2023 | 28.526,10 RON | |||
| 15 | Paste mici | 3.200 RON | — | |
| 16 | Inlocuitor gris 0-1 an | 11.700 RON | BIOGENETIX S.R.L. 5 contracte | 18.870 RON |
| BIOGENETIX S.R.L. · contract 28907 · 18.08.2020 | 8.640 RON | |||
| BIOGENETIX S.R.L. · contract 23123 · 10.07.2020 | 8.580 RON | |||
| BIOGENETIX S.R.L. · contract 26537 · 14.09.2023 | 600 RON | |||
| BIOGENETIX S.R.L. · contract 36432 · 22.10.2020 | 600 RON | |||
| BIOGENETIX S.R.L. · contract 18225 · 23.06.2023 | 450 RON | |||
| 17 | Cereale hipoproteice 1-3 ani 3-5 ani 5-7 ani 7-13 ani 14-18 ani | 76.802,40 RON | NUTRIENT SOLUTIONS | 122.112,84 RON |
| 18 | Cereale hipoproteice 0-1an | 6.420 RON | Anulat | — |
| 19 | Fainos copii 1-3 ani | 46.800 RON | — | |
| 20 | Supliment hipoproteic cu aport energetic | 207.200 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 222.949,80 RON |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 35001 · 20.11.2023 | 1.174,40 RON | |||
| BIOGENETIX S.R.L.,NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22456/3 · 06.07.2020 | 218.900 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 11557 · 08.04.2024 | 2.875,40 RON | |||
| 21 | Preparat nutriţional, formula de lapte cu destinaţie specială -… | 20.160 RON | Anulat | — |
| 22 | Dieta polimerică completă pentru copii între 1 - 10 ani, supli… | 243.040 RON | MEDIPLUS EXIM 8 contracte | 16.014,10 RON ↓93,4% |
| MEDIPLUS EXIM · contract 29495 · 06.10.2023 | 12.400 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 37508 · 28.10.2020 | 248 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 30098 · 12.10.2023 | 248 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 34619 · 20.11.2023 | 124 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 39769 · 17.11.2020 | 1.372 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 38493 · 20.12.2023 | 372 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 3390 · 01.02.2024 | 372 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 6413 · 26.02.2024 | 878,10 RON | |||
| 23 | Formulă hipoalergenică,completă, echilibrată, semielementală, p… | 4.000 RON | — | |
| 24 | Soluţie enterală orală îmbogăţită energetic,completă din punct … | 599.040 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 2 contracte | 14.000 RON ↓97,7% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 19579 · 06.07.2023 | 7.000 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 29492 · 06.10.2023 | 7.000 RON | |||
| 25 | Supliment nutritiv pentru scopuri medicale speciale. | 760.320 RON | — | |
| 26 | Formulă completă nutriţional, pe bază de aminoacizi şi nucleoti… | 16.000 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 4.053 RON ↓74,7% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 35620 · 27.11.2023 | 2.043 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 24183 · 25.08.2023 | 960 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 23758 · 22.08.2023 | 1.050 RON | |||
| 27 | Supliment enteral carbohidraţi şi lipide, cu conţinut crescut d… | 1.101.000 RON | — | |
| 28 | Formulă de lapte elementală, lipsită de antigeni. | 8.000 RON | — | |
| 29 | Dieta peptidică completă pentru regimul dietetic al copiilor în… | 8.800 RON | Anulat | — |
| 30 | Dieta lichidă, completă, hipercalorică şi hiperproteică, fără l… | 25.600 RON | MEDIPLUS EXIM | 323.480 RON |
| 31 | Formula completă pentru sugari şi copii până la 2 ani hipercalo… | 28.800 RON | MEDIPLUS EXIM 6 contracte | 16.775,13 RON ↓41,8% |
| MEDIPLUS EXIM · contract 23119 · 10.07.2020 | 13.289,62 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 44292 · 22.12.2020 | 432 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 42150 · 07.12.2020 | 129,60 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 2280 · 23.01.2024 | 432 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 18272 · 03.06.2024 | 1.715,14 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 11793 · 09.04.2024 | 776,77 RON | |||
| 32 | Formula elementală completă | 7.200 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 4 contracte | 3.369.904,80 RON |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 20866 · 19.07.2023 | 1.800 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 13493 · 22.04.2024 | 1.440 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 1196 · 15.01.2024 | 360 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22456/2 · 06.07.2020 | 3.366.304,80 RON | |||
| 33 | Formula specială de lapte pentru sugari cu proteine extensiv hi… | 10.800 RON | — | |
| 34 | Formule elementare din aminoacizi | 4.000 RON | — | |
| 35 | Formule extensiv hidrolizate fără lactoză | 13.440 RON | MEDIPLUS EXIM | 823,20 RON ↓93,9% |
| 36 | Formule extensiv hidrolizate cu lactoză | 2.122,56 RON | MEDIPLUS EXIM · MEDIPLUS EXIM,NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 38.297,56 RON |
| MEDIPLUS EXIM · contract 11399 · 19.04.2023 | 337,50 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM,NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22456/5 · 06.07.2020 | 36.622,56 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 16088 · 06.06.2023 | 1.337,50 RON | |||
| 37 | Formule total delactozate cu probiotic | 9.900 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 1.341,24 RON ↓86,5% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 35601 · 15.10.2020 | 117 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 11279 · 18.04.2023 | 1.018,32 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 21934 · 03.07.2024 | 205,92 RON | |||
| 38 | Formule cu suport antiinflamator | 4.000 RON | — | |
| 39 | Formule cu trigliceride cu lant mediu | 8.862 RON | MEDIPLUS EXIM,NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 39.647 RON |
| MEDIPLUS EXIM,NUTRIENT SOLUTIONS · contract 22456/6 · 06.07.2020 | 37.320 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 21038 · 21.07.2023 | 994,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 32047 · 16.09.2020 | 1.332,80 RON | |||
| 40 | Aliment dietetic complet nutriţional, pentru nutriţia enterală … | 1.600 RON | — | |
| 41 | Aliment dietetic complet nutriţional, pentru nutriţia enterală … | 5.600 RON | — | |
| 42 | Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale pentru suplim… | 19.000 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 3 contracte | 2.807,20 RON ↓85,2% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 8433 · 21.03.2023 | 475 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 36420 · 04.12.2023 | 570 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 3827 · 05.02.2024 | 1.762,20 RON | |||
| 43 | Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale pentru sugari… | 6.384 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 4 contracte | 4.459,80 RON ↓30,1% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 5527 · 22.02.2022 | 478,80 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 21341 · 28.06.2024 | 478,80 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 27285 · 21.09.2023 | 798 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 15161 · 25.05.2023 | 2.704,20 RON | |||
| 44 | Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale recomandat ca… | 9.744 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 6 contracte | 25.103,08 RON |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 39770 · 16.11.2020 | 487,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 24169 · 17.07.2020 | 487,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 13120 · 08.05.2023 | 487,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 18169 · 22.06.2023 | 11.688,88 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 6412 · 26.02.2024 | 5.766,20 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 18270 · 03.06.2024 | 6.186,40 RON | |||
| 45 | Formula antiregurgitare | 600 RON | — | |
| 46 | Formule partial hidrolizate pentru copii 0-6 luni | 2.200 RON | NUTRIENT SOLUTIONS 2 contracte | 1.210 RON ↓45,0% |
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 38393 · 05.11.2020 | 330 RON | |||
| NUTRIENT SOLUTIONS · contract 34158 · 05.10.2020 | 880 RON | |||
| 47 | Formule partial hidrolizate pentru copii peste 6luni | 5.100 RON | MEDIPLUS EXIM 2 contracte | 13.758,85 RON |
| MEDIPLUS EXIM · contract 26546 · 14.09.2023 | 13.587,71 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 8836 · 23.03.2023 | 171,14 RON | |||
| 48 | Acidum ascorbicum 750mg/5ml | 81.000 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 4 contracte | 85.691,00 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 42257 · 07.12.2020 | 78,60 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 22456/7 · 06.07.2020 | 77.200 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 30953 · 07.09.2020 | 78,60 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 34157 · 05.10.2020 | 8.333,80 RON | |||
| 49 | Methylprednisolunum 500mg | 236.800 RON | FARMEXIM S.A. · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,MEDIPLUS EXIM 7 contracte | 425.696 RON |
| FARMEXIM S.A. · contract 35741 · 27.11.2023 | 45.180 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 3821 · 05.02.2024 | 14.560 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 11792 · 09.04.2024 | 33.480 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,MEDIPLUS EXIM · contract 22456/8 · 06.07.2020 | 258.112 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 34160 · 05.10.2020 | 13.569 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 25188 · 05.09.2023 | 33.750 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 9934 · 03.04.2023 | 27.045 RON | |||
| 50 | Acetylcysteinum 300mg/3ml | 246.000 RON | FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · FARMEXIM S.A. 10 contracte | 183.582,30 RON ↓25,4% |
| FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 22456/9 · 06.07.2020 | 142.800 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 1960 · 19.01.2023 | 3.915 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 14024 · 15.05.2023 | 1.044 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 34929 · 20.11.2023 | 2.136 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 38394 · 05.11.2020 | 121 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 23121 · 10.07.2020 | 11.688 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 18253 · 26.06.2023 | 78,30 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 42255 · 07.12.2020 | 242 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 15737 · 30.05.2023 | 16.338 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 4106 · 08.02.2023 | 5.220 RON | |||
| 51 | Eptacog alfa activatum 50KUI | 388.800 RON | MEDIPLUS EXIM · MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. 10 contracte | 578.274,76 RON |
| MEDIPLUS EXIM · contract 33560 · 08.11.2023 | 10.838,45 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 35236 · 22.11.2023 | 23.844,59 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 10508 · 07.04.2023 | 61.991,27 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 8870 · 24.03.2023 | 55.578,38 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 7608 · 13.03.2023 | 12.825,78 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. · contract 22456/10 · 06.07.2020 | 390.286,40 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 6600 · 03.03.2023 | 6.412,89 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 3986 · 07.02.2023 | 4.275,26 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 34159 · 05.10.2020 | 7.515,90 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 33041 · 24.09.2020 | 4.705,84 RON | |||
| 52 | Hepathrombin gel 300ui/g - 40g | 9.000 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. 2 contracte | 10.317,50 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 23120 · 10.07.2020 | 6.131,90 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. · contract 22456/11 · 06.07.2020 | 4.185,60 RON | |||
| 53 | Pantoprazolum 20mg | 50.000 RON | FARMEXIM S.A. · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,FELSIN FARM S.R.L. 5 contracte | 96.122,50 RON |
| FARMEXIM S.A. · contract 6026 · 27.02.2023 | 120 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 18219 · 03.06.2024 | 39.757,50 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 13708 · 23.04.2024 | 1.995 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 6992 · 07.03.2023 | 27.000 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,FELSIN FARM S.R.L. · contract 22456/12 · 06.07.2020 | 27.250 RON | |||
| 54 | Hydrocortisonum 100mg | 330.000 RON | FELSIN FARM S.R.L. 13 contracte | 500.794,70 RON |
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 877 · 10.01.2023 | 10.960 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 25669 · 07.09.2023 | 12.660 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 9751 · 22.03.2024 | 44.310 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 5407 · 21.02.2023 | 5.480 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 7159 · 07.03.2023 | 27.400 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 3820 · 05.02.2024 | 6.330 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FELSIN FARM S.R.L. · contract 22456/13 · 06.07.2020 | 347.928 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 18218 · 03.06.2024 | 7.722,60 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 42256 · 07.12.2020 | 1.064 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 14025 · 15.05.2023 | 5.480 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 35747 · 27.11.2023 | 12.660 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 34930 · 20.11.2023 | 9.495 RON | |||
| FELSIN FARM S.R.L. · contract 12085 · 11.04.2024 | 9.305,10 RON | |||
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA S.R.L. CUI RO 8955860
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
BIOGENETIX SRL CUI RO 15845119
Valoare atribuită
7.215.440,76 RON
din 6.840.797,36 RON estimat
Vezi pe e-licitatie.ro