Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 82,4% sub estimat
Subtituenți de plasmă sanguină și soluții pentru perfuzii. Acord cadru pentru o perioada de 24 luni cu un singur operator economic.Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa, autoritatii contractante.
- Număr anunț
- CAN1155899
- Autoritate contractantă
- Spitalul de REcuperare Cardiovasculara " Dr. Benedek Geza" Covasna (CUI 4404559)
- Cod CPV
- 33621400-3 · Substituenti de plasma sanguina si solutii pentru perfuzii (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.136.553 RON
- Valoare atribuită
- 200.307,50 RON 82,4% sub estimat
- Data anunțului
- 24.06.2026 10:36
- Anunț de participare
- CN1084244
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (21)
Adjudecat: 1.062.671,50 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Albumină umană Flac 50 ml | — | Romastru Trading 4 contracte | 114.855 RON |
| Romastru Trading · contract 3 / 152 · 27.11.2025 | 6.045 RON | |||
| Romastru Trading · contract 152 · 20.10.2025 | 96.720 RON | |||
| Romastru Trading · contract 2 / 152 · 10.11.2025 | 6.045 RON | |||
| Romastru Trading · contract 1 / 152 · 21.10.2025 | 6.045 RON | |||
| 2 | Arginină sorbitol 500 ml - flac. sol. Perf. | — | Anulat | — |
| 3 | Arginină Sorbitol 250 mg flac. Sol. Perf. | — | Anulat | — |
| 4 | Bicarbonat de sodiu Flacon 8,4% 20 ml Soluție Perfuzabilă | — | Anulat | — |
| 5 | Clorura De Potasiu Fio 7,4% 20ml Solutie injectabila/perfuzabi… | — | — | |
| 6 | Clorură de sodiu Flac 0,9 / 100 ml Soluție Perfuzabilă | — | B.BRAUN MEDICAL SRL | 14.192,50 RON |
| 7 | Clorura de Sodiu Flacon 0,9% / 250 ml Soluție Perfuzabilă | — | — | |
| 8 | Clorura de sodiu Flacon 5,85 mg / ml 20 ml | — | Anulat | — |
| 9 | Clorură de sodiu Flacon 5,85 mg / ml 100 ml Soluție perfuzabilă | — | B.BRAUN MEDICAL SRL 2 contracte | 370.602 RON |
| B.BRAUN MEDICAL SRL · contract 3 / 151 · 27.11.2025 | 18.697 RON | |||
| B.BRAUN MEDICAL SRL · contract 151 · 20.10.2025 | 351.905 RON | |||
| 10 | Clorura de sodiu Flac 0,9%/500ml Solutie perfuzabila | — | — | |
| 11 | Dextran 70 mg + Na Cloridum Flacon 60 G / l 9 g / l | — | Anulat | — |
| 12 | Gluconat de calciu Fiole 10 % 10 ml Soluție injectabilă / perfu… | — | B.BRAUN MEDICAL SRL | 10.359 RON |
| 13 | Glucoza fiole 33% Soluție injectabilă / perfuzabilă | — | DR.MAX | 4.668 RON |
| 14 | Glucoza Flacon 5 % / 250 ml Soluție Perfuzabilă | — | Anulat | — |
| 15 | Glucoză Flacon 10 % / 500 ml Soluție perfuzabilă | — | — | |
| 16 | Manitol Flac 200mg/ml 250ml Solutie perfuzabila | — | Anulat | — |
| 17 | Sol. Ringer Flac Solutie perfuzabila | — | — | |
| 18 | sol Ringer lactat Flac 250ml Solutie perfuzabila | — | Anulat | — |
| 19 | sol Ringer lactat Flac 500ml Solutie perfuzabila | — | — | |
| 20 | Sterofundin Flac Solutie perfuzabila | — | — | |
| 21 | Iopromid 370 FL 200ML Solutie perfuzabila | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL 2 contracte | 547.995 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL · contract 1 / 154 · 27.11.2025 | 10.745 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL · contract 154 · 20.10.2025 | 537.250 RON | |||
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
B.BRAUN MEDICAL SRL CUI RO 11080242
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DR.MAX S.R.L. CUI 9378655
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA S.R.L. CUI RO 8955860
Valoare atribuită
200.307,50 RON
din 1.136.553 RON estimat
82,4%
Adjudecat la 17,6% din estimat · economie 936.245,50 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.