Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 77,3% sub estimat

Acord cadru furnizare Materiale sanitare USTACC

Număr anunț
SCNA1129917
Autoritate contractantă
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila (CUI 4364594)
Cod CPV
33141000-0 · Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Procedura simplificata
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
521.725,02 RON
Valoare atribuită
118.584,80 RON 77,3% sub estimat
Data anunțului
13.02.2026 13:09
Anunț de participare
SCN1163433

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (10)

Estimat: 521.725,02 RON Adjudecat: 436.558,80 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Kit pericardiocenteza 90.000 RON Anulat
2 Kit CIVCO Ultra Pro II 14.591,52 RON Anulat
3 Nebulizator pentru aerosoli Aerogen Solo 29.250 RON HELLIMED SRL 2 contracte 37.675 RON
HELLIMED SRL · contract 6 · 20.11.2025 27.925 RON
HELLIMED SRL · contract 4 · 15.10.2025 9.750 RON
4 Circuit extracorporeal de ultrafiltrare simplificată compatibil… 135.000 RON HEMATRONIC · HEMATRONIC,Sof Medica 2 contracte 154.500 RON
HEMATRONIC · contract 3 · 10.10.2025 19.500 RON
HEMATRONIC,Sof Medica · contract 56.2 · 13.08.2025 135.000 RON
5 Kit senzor electronic de masurare automată a diurezei 15.600 RON Anulat
6 Furtun ventilatie noninvaziva circuit cu o singura cale de unic… 20.000 RON S.C.MEDICAL GRUP S.R.L.,HELLIMED SRL 19.740 RON ↓1,3%
7 Masca ventilatie noninvaziva cu pierderi controlate, unica folo… 44.000 RON HELLIMED SRL 54.950 RON
8 Sonda de stimulare temporara cu balonas 139.200 RON MEDI -TECH BUSINESS SRL · DIRECT PHARMA LOGISTICS S.R.L,MEDI -TECH BUSINESS SRL,B.BRAUN MEDICAL SRL 3 contracte 139.184 RON
MEDI -TECH BUSINESS SRL · contract 2 · 10.10.2025 17.500 RON
DIRECT PHARMA LOGISTICS S.R.L,MEDI -TECH BUSINESS SRL,B.BRAUN MEDICAL SRL · contract 56.1 · 13.08.2025 104.184 RON
MEDI -TECH BUSINESS SRL · contract 5 · 20.11.2025 17.500 RON
9 Cateter arterial fara valva 16.000 RON ALPHA MEDICAL S.R.L.,S.C.MEDICAL GRUP S.R.L. 14.950 RON ↓6,6%
10 Kit cateter cu dublu lumen 12 Fr 15 cm extensii curbate 18.083,50 RON S.C.MEDICAL GRUP S.R.L. 2 contracte 15.559,80 RON ↓14,0%
S.C.MEDICAL GRUP S.R.L. · contract 1 · 10.10.2025 3.634,80 RON
KAPAMED INTERNATIONAL SRL,ALPHA MEDICAL S.R.L.,S.C.MEDICAL GRUP S.R.L. · contract 56.6 · 13.08.2025 11.925 RON

Participanți · 11 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALPHA MEDICAL SRL CUI RO 13878004
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
HEMATRONIC SRL CUI RO 36341726
Încă 8 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

118.584,80 RON

din 521.725,02 RON estimat 77,3%

Adjudecat la 22,7% din estimat · economie 403.140,22 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.