Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 34,3% sub estimat
Acord-cadru cu maxim 3 operatori economici - Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip RCA și CASCO, asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare ale autobuzelor electrice si asigurari de persoane si bagaje
- Număr anunț
- CAN1147860
- Autoritate contractantă
- S.C. TRANSPORT LOCAL S.A. (CUI RO1219301)
- Cod CPV
- 66516100-1 · Servicii de asigurare de raspundere civila auto (Rev.2)
- Tip contract
- Servicii
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 12.386.548 RON
- Valoare atribuită
- 8.140.053,88 RON 34,3% sub estimat
- Data anunțului
- 26.02.2026 13:02
- Anunț de participare
- CN1077027
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (6)
Adjudecat: 11.359.206,43 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de asigurari de raspundere civila auto RCA | — | GROUPAMA ASIGURARI · GROUPAMA ASIGURARI,Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP 2 contracte | 4.060.443,55 RON |
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1514 · 19.05.2025 | 993.300 RON | |||
| GROUPAMA ASIGURARI,Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP · contract 1513 · 19.05.2025 | 3.067.143,55 RON | |||
| 2 | Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru mot… | — | GROUPAMA ASIGURARI 2 contracte | 1.846.412 RON |
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1515 · 19.05.2025 | 923.206 RON | |||
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1516 · 19.05.2025 | 923.206 RON | |||
| 3 | Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru mot… | — | GROUPAMA ASIGURARI 2 contracte | 3.170.244 RON |
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1518 · 19.05.2025 | 1.585.122 RON | |||
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1517 · 19.05.2025 | 1.585.122 RON | |||
| 4 | Servicii de asigurare a autovehiculelor de tip CASCO pentru mot… | — | GROUPAMA ASIGURARI 2 contracte | 1.957.000 RON |
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 255 · 19.01.2026 | 978.500 RON | |||
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1519 · 19.05.2025 | 978.500 RON | |||
| 5 | Servicii de asigurare de bunuri pentru statiile de incarcare el… | — | GROUPAMA ASIGURARI 2 contracte | 107.795,88 RON |
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1522 · 19.05.2025 | 53.897,94 RON | |||
| GROUPAMA ASIGURARI · contract 1521 · 19.05.2025 | 53.897,94 RON | |||
| 6 | Servicii de asigurare de persoane si bagaje | — | Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP · OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A.,Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP,GROUPAMA ASIGURARI 2 contracte | 217.311 RON |
| Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP · contract 1524 · 19.05.2025 | 25.251 RON | |||
| OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A.,Asigurarea Romaneasca ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP,GROUPAMA ASIGURARI · contract 1523 · 19.05.2025 | 192.060 RON | |||
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
GROUPAMA ASIGURARI SA CUI RO 6291812
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A. CUI 14360018
Valoare atribuită
8.140.053,88 RON
din 12.386.548 RON estimat
34,3%
Adjudecat la 65,7% din estimat · economie 4.246.494,12 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.