Atribuită
Anunț atribuire
ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE echipamente și solutii de comunicatii si distributie, inclusiv servicii de instalare, configurare, punere în funcţiune și instruire pentru realizarea proiectului ”Implementarea infrastructurii de Cloud Guvernamental”.
- Număr anunț
- CAN1113136
- Autoritate contractantă
- Serviciul de Telecomunicatii Speciale (CUI 4267230)
- Furnizor / câștigător
- DATANET SYSTEMS SRL (CUI 10363046)
- Cod CPV
- 32570000-9 · Echipament de comunicatii (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 100.411.401,85 RON
- Valoare atribuită
- 160.367.210 RON
- Data anunțului
- 03.03.2026 19:00
- Anunț de participare
- CN1052656
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (3)
Estimat: 100.411.401,85 RON Adjudecat: 160.367.210 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Componenta Hub VPN | 16.952.169 RON | METAMINDS 4 contracte | 16.019.100 RON ↓5,5% |
| METAMINDS · contract 370860 · 30.08.2024 | 3.559.800 RON | |||
| METAMINDS · contract 370964 · 10.04.2025 | 1.779.900 RON | |||
| METAMINDS · contract 371127 · 28.09.2023 | 8.899.500 RON | |||
| METAMINDS · contract 371270 · 22.10.2025 | 1.779.900 RON | |||
| 2 | Soluție de securizare a traficului VPN (UTM VPN) | 17.652.307,20 RON | METAMINDS 2 contracte | 19.563.000 RON |
| METAMINDS · contract 371307 · 11.11.2025 | 6.819.000 RON | |||
| METAMINDS · contract 371128 · 28.09.2023 | 12.744.000 RON | |||
| 3 | Componenta distribuție servicii VPN | 65.806.925,65 RON | DATANET SYSTEMS 6 contracte | 124.785.110 RON |
| DATANET SYSTEMS · contract 371418 · 24.12.2025 | 9.982.808,80 RON | |||
| DATANET SYSTEMS · contract 371150 · 30.10.2023 | 47.418.341,80 RON | |||
| DATANET SYSTEMS · contract 370862 · 30.08.2024 | 1.247.851,10 RON | |||
| DATANET SYSTEMS · contract 370861 · 30.08.2024 | 2.495.702,20 RON | |||
| DATANET SYSTEMS · contract 370971 · 11.04.2025 | 1.247.851,10 RON | |||
| DATANET SYSTEMS · contract 371123 · 27.09.2023 | 62.392.555 RON | |||
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
METAMINDS S.A. CUI 34770594
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DATANET SYSTEMS SRL CUI RO 10363046
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. CUI RO 11973883
Valoare atribuită
160.367.210 RON
din 100.411.401,85 RON estimat
Vezi pe e-licitatie.ro