Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 100,0% sub estimat
MEDICAMENTE ONCOLOGICE
- Număr anunț
- CAN1146713
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CONSTANTA (CUI 2983845)
- Cod CPV
- 33652100-6 · Antineoplazice (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.363.503.353,40 RON
- Valoare atribuită
- 26.365,18 RON 100,0% sub estimat
- Data anunțului
- 30.03.2026 13:07
- Anunț de participare
- CN1078084
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (30)
Estimat: 492.703.464,60 RON Adjudecat: 472.086.067,18 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ACIDUM ZOLEDRONICUM | 759.816 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,FRESENIUS KABI ROMANIA | 687.672 RON ↓9,5% |
| 3 | ATEZOLIZUMAB | 59.279.868 RON | DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,BIOEEL | 57.244.356 RON ↓3,4% |
| 4 | AVELUMABUM | 23.425.920 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,DR.MAX | 23.327.496 RON ↓0,4% |
| 9 | CALCII FOLINAS | 2.538.244,80 RON | Anulat | — |
| 10 | CARBOPLATINUM | 2.260.468,80 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA,DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 2.099.520 RON ↓7,1% |
| 12 | CETUXIMABUM | 7.903.764 RON | DR.MAX,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 7.694.352 RON ↓2,6% |
| 13 | CISPLATINUM | 852.912 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 852.840 RON |
| 14 | CYCLOPHOSPHAMIDUM | 656.496 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 648.000 RON ↓1,3% |
| 15 | DACARBAZINUM | 198.446,40 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 194.490 RON ↓2,0% |
| 16 | DENOSUMAB | 7.716.168 RON | Anulat | — |
| 18 | DOXORUBICINUM | 4.868.650,80 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 2 contracte | 4.783.655,10 RON ↓1,7% |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 8727 · 05.08.2025 | 4.781.808 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 10985 · 06.10.2025 | 1.847,10 RON | |||
| 19 | DURVALUMABUM | 76.471.056 RON | DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. | 76.821.696 RON |
| 22 | ETOPOSIDUM | 1.162.224 RON | FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 1.152.864 RON ↓0,8% |
| 24 | FLUOROURACILUM | 1.209.168 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 2 contracte | 1.123.552 RON ↓7,1% |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 10986 · 13.10.2025 | 1.000 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 9965 · 20.09.2025 | 1.122.552 RON | |||
| 25 | GEMCITABINUM | 1.892.232 RON | FILDAS TRADING,DR.MAX,FARMEXIM S.A. | 1.388.016 RON ↓26,6% |
| 26 | IFOSFAMIDUM | 515.880 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | 515.880 RON |
| 28 | IRINOTECANUM | 2.346.710,40 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FILDAS TRADING,DR.MAX | 1.099.368 RON ↓53,2% |
| 29 | IRINOTECANUM PEGYLATED LIPOSOMAL | 14.180.760 RON | SERMEDIC 2 contracte | 14.134.366,08 RON ↓0,3% |
| SERMEDIC · contract 8748 · 05.08.2025 | 14.110.848 RON | |||
| SERMEDIC · contract 9679 · 29.09.2025 | 23.518,08 RON | |||
| 30 | MESNUM | 172.931,40 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | 172.800 RON ↓0,1% |
| 32 | NIVOLUMABUM | 49.779.072 RON | FARMEXIM S.A.,DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 48.728.088 RON ↓2,1% |
| 33 | OXALIPLATINUM | 1.002.672 RON | FARMEXIM S.A.,DR.MAX,FILDAS TRADING | 564.984 RON ↓43,7% |
| 34 | PACLITAXELUM | 18.507.024 RON | FILDAS TRADING,DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 18.396.000 RON ↓0,6% |
| 35 | PACLITAXELUM conc. pt. sol perf. | 10.137.240 RON | FARMEXIM S.A.,COMPANIA NATIONALA UNIFARM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 8.699.040 RON ↓14,2% |
| 38 | PEMBROLIZUMABUM | 86.226.696 RON | DR.MAX,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 85.174.416 RON ↓1,2% |
| 39 | PEMETREXEDUM | 16.004.160 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 15.744.888 RON ↓1,6% |
| 41 | RAMUCIRUMABUM | 12.408.660 RON | DR.MAX,FILDAS TRADING,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 12.086.064 RON ↓2,6% |
| 42 | SACITUZUMAB GOVITECAN | 34.713.288 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FILDAS TRADING,DR.MAX | 33.894.072 RON ↓2,4% |
| 44 | TOPOTECANUM | 985.032 RON | FARMEXIM S.A.,FILDAS TRADING,DR.MAX | 900.036 RON ↓8,6% |
| 46 | TRASTUZUMABUM DERUXTECANUM | 54.316.296 RON | DR.MAX,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. | 53.745.984 RON ↓1,0% |
| 50 | VINBLASTINUM | 211.608 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 211.572 RON |
Participanți · 12 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
FRESENIUS KABI ROMANIA SRL CUI RO 3391027
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
FARMEXIM SA CUI RO 335278
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DR.MAX S.R.L. CUI 9378655
Valoare atribuită
26.365,18 RON
din 1.363.503.353,40 RON estimat
100,0%
Adjudecat la 0,0% din estimat · economie 1.363.476.988,22 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.