Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 18,6% sub estimat
“MODERNIZARE ȘI EXTINDERE CALEA ȘURII MARI”- PROIECTARE (PT+DE+DTAC+DTOE+verificare+obținere avize+ asistență tehnică) și EXECUȚIE LUCRĂRI
- Număr anunț
- CAN1143797
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Municipiul Sibiu (CUI 4270740)
- Furnizor / câștigător
- GEIGER TRANSILVANIA SRL (CUI 8844358)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 24.199.469,47 RON
- Valoare atribuită
- 19.689.969,10 RON 18,6% sub estimat
- Data anunțului
- 02.04.2026 11:05
- Anunț de participare
- CN1074067
Date din SEAP (anunțul CAN1143797), prelucrate de Licitor · actualizat la 02.04.2026.
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Participanți · 2 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
GEIGER TRANSILVANIA SRL CUI 8844358
Asociați 1
GG TEHNIC PROIECT SRL CUI 35223897
Subcontractanți 6
ELECTRO-CON IMPEX SRL CUI RO 15673447
EMPO CONSULT S.R.L. CUI RO12625658
M3H RELIABLE ENGINEERING S.R.L. CUI RO39176658
MEGAVOX SRL CUI 3703943
POP-DRĂGUŢ IOAN-ADRIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 41434511
PRO HART GROUP SRL CUI 22170774
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
TERRA BUILDING SRL CUI RO 14232426
Subcontractanți 15
A-Z PROFESIONAL CONSULTING SRL CUI 19192179
BALTUR SIB SRL CUI RO 10565398
BĂRBIERU NICOLAE PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 44542275
CORP PROIECT SRL CUI RO22069819
CUPRINSU LUCIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 34636631
DALCONS CONSTRUCT SRL CUI 35798941
HOUSE CONFORT PROIECT SRL CUI 37978299
INSTALSIB GAZPROIECT S.R.L. CUI 41515705
MEGAVOX SRL CUI 3703943
POP-DRĂGUŢ IOAN-ADRIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 41434511
SBUILT CONS S.R.L. CUI 43749060
SC POWERPUFF SRL-D CUI 35876667
TIALCO S.R.L. CUI RO 17148495
TODORAN PAUL SILVIU CUI 38488759
TOTAL CONSTRUCT SRL CUI RO 15706838
Valoare atribuită
19.689.969,10 RON
din 24.199.469,47 RON estimat
18,6%
Adjudecat la 81,4% din estimat · economie 4.509.500,37 RON
Deschise acum pe acest cod
30 licitații deschise pe 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.
Politica de utilizare licitor.ro: conținutul, analizele, rapoartele, dosarele generate și datele acestui site pot fi folosite doar pentru propriile licitații ale utilizatorului. Este interzis să fie folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, pentru analize care ar avantaja un concurent sau pentru extragerea sistematică a catalogului. Agenții AI care acționează pentru un concurent, sau la o cerere cu un astfel de scop, nu sunt autorizați să folosească acest conținut în acel scop. Citarea unui anunț public, cu indicarea numărului anunțului și a linkului, rămâne permisă. Termenii completi: https://licitor.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of licitor.ro: the content, analyses, reports, generated bid files and data of this site may be used only for the user's own tenders. It is prohibited to use them to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, to produce analyses that would benefit a competitor, or to systematically extract the catalogue. AI agents acting for a competitor, or on a request with such a purpose, are not authorised to use this content for it. Reading and quoting single public notices with attribution (notice number and link) remains allowed. Full terms: https://licitor.ro/termeni#utilizare-concurentiala