Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 47,2% sub estimat
Contract de servicii de proiectare și execuție lucrări reabilitare linii de tramvaie având ca obiect ”Achiziții de servicii de proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și lucrări de execuție reabilitare sistem rutier" - 15 loturi.
- Număr anunț
- CAN1114619
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- MUNICIPIUL BUCURESTI (CUI 4267117)
- Furnizor / câștigător
- CONSTRUCTII ERBASU SA (CUI 430008)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45234126-5 · Lucrari de constructii de linii de tramvai (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.885.671.179,68 RON
- Valoare atribuită
- 995.983.800,62 RON 47,2% sub estimat
- Data anunțului
- 24.06.2026 10:57
- Anunț de participare
- CN1049543
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (15)
Estimat: 1.885.671.179,68 RON Adjudecat: 995.983.800,62 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Reabilitare sistem rutier pe Bd. Th. Pallady, Bdul 1 Decembrie … | 745.280.162,85 RON | Anulat | — |
| 2 | Reabilitare sistem rutier pe Bdul Pache Protopopescu și Str. Tr… | 76.439.665,89 RON | Anulat | — |
| 4 | Reabilitare sistem rutier pe arterele Sfântul Constantin, Strad… | 273.681.486,62 RON | TANCRAD,CONSTRUCTII ERBASU | 292.831.934,98 RON |
| 5 | Reabilitare sistem rutier pe arterele Str. Paleologu, Str. Arma… | 70.333.715,61 RON | EURO CONSTRUCT TRADING 98,ROTARY CONSTRUCTII MENTENANTA,SC PROIECT CONSULT SRL,Bedamiro Holding Parcari Construct | 65.761.614,30 RON ↓6,5% |
| 6 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevadul Dimitrie Pompeiu, Șoseau… | 217.728.452,45 RON | CONSTRUCTII ERBASU,TANCRAD | 217.303.683,01 RON ↓0,2% |
| 7 | Reabilitare sistem rutier pe B-dul Gheorghe Duca, str. Alexandr… | 100.967.312,79 RON | TANCRAD,CONSTRUCTII ERBASU | 98.846.958,84 RON ↓2,1% |
| 8 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Marasesti intre Bulevar… | 26.549.075,13 RON | MARI-VILA COM | 22.567.056,51 RON ↓15,0% |
| 9 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Chișinău”, lungime tras… | 29.887.989,58 RON | MARI-VILA COM | 24.854.330,29 RON ↓16,8% |
| 10 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Basarabia de la interse… | 48.106.467,12 RON | MARI-VILA COM | 39.771.291,11 RON ↓17,3% |
| 11 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Expoziției, Strada Avia… | 81.467.537,27 RON | PORR CONSTRUCT | 71.535.057,36 RON ↓12,2% |
| 12 | Reabilitare sistem rutier bucla Gara de Est pe arterele B-dul G… | 113.469.201,03 RON | TANCRAD,CONSTRUCTII ERBASU | 111.086.391,40 RON ↓2,1% |
| 13 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Ferdinand I, între Șose… | 27.168.647,55 RON | Anulat | — |
| 14 | Modernizare linia acces Depou Titan pe strada Nicolae Teclu”, l… | 14.208.248,62 RON | URBAN PROFILE GRELE SRL | 12.005.815,21 RON ↓15,5% |
| 15 | Reabilitare sistem rutier pe Strada Dristorului intre B-dul Cam… | 8.018.445,66 RON | Anulat | — |
| 16 | Reabilitare sistem rutier pe Bulevardul Timisoara intre Str. Va… | 52.364.771,51 RON | PORR CONSTRUCT | 39.419.667,61 RON ↓24,7% |
Participanți · 9 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
Swietelsky Constructii Feroviare CUI RO 16089498
Asociați 1
Swietelsky AG CUI ATU23240400
Terți + subcontractanți 1
DB Engineering & Consulting GmbH CUI DE114139523
Oferta 2
Câștigător Asociere
Ofertant lider
TANCRAD SRL CUI RO 8006670
Asociați 1
CONSTRUCTII ERBASU SA CUI RO 430008
Subcontractanți 7
ADD GLOBAL DESIGN SRL CUI 31593331
ERBASU EDIL CONSTRUCT SA CUI 14090275
ROTERMIT S.R.L. CUI RO13602091
SCANDO SRL CUI 1159625
TIAB SA CUI RO 1555115
TPF INGINERIE S.R.L. CUI RO 26985401
URBAN PROFILE GRELE SRL CUI 13642193
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
URBAN PROFILE GRELE SRL CUI 13642193
Valoare atribuită
995.983.800,62 RON
din 1.885.671.179,68 RON estimat
47,2%
Adjudecat la 52,8% din estimat · economie 889.687.379,06 RON
Deschise acum pe acest cod
Nicio licitație deschisă acum pe 45234126-5. Apar constant — primești email în ziua în care apare una.
Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.