Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 81,2% sub estimat
Tampoane si Comprese (2025)
- Număr anunț
- CAN1154336
- Autoritate contractantă
- SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA ORADEA (CUI 4208498)
- Cod CPV
- 33141118-0 · Comprese de tifon (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.624.710,40 RON
- Valoare atribuită
- 681.236 RON 81,2% sub estimat
- Data anunțului
- 30.04.2026 10:37
- Anunț de participare
- CN1079256
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (8)
Adjudecat: 3.811.204,80 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tifon medicinal | — | SANROTEX TRADING SRL 2 contracte | 878.894,40 RON |
| SANROTEX TRADING SRL · contract 33114 · 07.11.2025 | 4.800 RON | |||
| SINOFARM ROMANIA S.R.L.,PRODCONFARM S.R.L.,SANROTEX TRADING SRL · contract 26581/L1 · 09.09.2025 | 874.094,40 RON | |||
| 2 | Vata medicinala 200gr bumbac | — | SANROTEX TRADING SRL · SANROTEX TRADING SRL,PRODCONFARM S.R.L. 5 contracte | 1.008.772,40 RON |
| SANROTEX TRADING SRL · contract 13429 · 27.04.2026 | 34.854 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL,PRODCONFARM S.R.L. · contract 26581/L2 · 09.09.2025 | 423.854,40 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 30502 · 15.10.2025 | 105.907 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 32720 · 05.11.2025 | 21.161 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 1429 · 15.01.2026 | 422.996 RON | |||
| 3 | Comprese din tifon sterile | — | DELUXE MEDICRAFTS,CRIO - 2,SANROTEX TRADING SRL | 936.576 RON |
| 4 | Comprese din tifon 10x20cm cu fir radiodetectabil steril | — | CRIO - 2 · CRIO - 2,DELUXE MEDICRAFTS,ZARYS INTERNATIONAL GROUP · DELUXE MEDICRAFTS 4 contracte | 106.404 RON |
| CRIO - 2 · contract 32979 · 06.11.2025 | 1.716 RON | |||
| CRIO - 2,DELUXE MEDICRAFTS,ZARYS INTERNATIONAL GROUP · contract 26581/L4 · 09.09.2025 | 94.668 RON | |||
| DELUXE MEDICRAFTS · contract 30503 · 15.10.2025 | 2.220 RON | |||
| CRIO - 2 · contract 1430 · 15.01.2026 | 7.800 RON | |||
| 5 | Comprese tifon 45x45cm cu fir radiodetectabil steril | — | CRIO - 2,SANROTEX TRADING SRL,DELUXE MEDICRAFTS | 476.256 RON |
| 6 | Comprese nesterile 40cm/40cm | — | CRIO - 2,PRODCONFARM S.R.L.,SANROTEX TRADING SRL 2 contracte | 7.970 RON |
| CRIO - 2,PRODCONFARM S.R.L.,SANROTEX TRADING SRL · contract 26581/L6 · 09.09.2025 | 7.920 RON | |||
| SANROTEX TRADING SRL · contract 36369 · 02.12.2025 | 50 RON | |||
| 7 | Tampon hemostatic Rapid Rhino 900 | — | HELLIMED 4 contracte | 206.800 RON |
| HELLIMED · contract 1431 · 15.01.2026 | 27.500 RON | |||
| HELLIMED · contract 7534 · 03.03.2026 | 13.200 RON | |||
| HELLIMED · contract 30504 · 15.10.2025 | 7.700 RON | |||
| HELLIMED · contract 26581/L7 · 09.09.2025 | 158.400 RON | |||
| 8 | Tampoane hemostatice nazale, cu fir de siguranta steril | — | M-G EXIM ROMITALIA 3 contracte | 189.532 RON |
| M-G EXIM ROMITALIA · contract 30505 · 15.10.2025 | 7.260 RON | |||
| M-G EXIM ROMITALIA · contract 26581/L8 · 09.09.2025 | 158.200 RON | |||
| M-G EXIM ROMITALIA · contract 1432 · 15.01.2026 | 24.072 RON | |||
Participanți · 8 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
CRIO - 2 SRL CUI RO 4414293
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SANROTEX TRADING SRL CUI RO 32163740
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DELUXE MEDICRAFTS S.R.L. CUI RO18035010
Valoare atribuită
681.236 RON
din 3.624.710,40 RON estimat
81,2%
Adjudecat la 18,8% din estimat · economie 2.943.474,40 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.