Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 15,7% sub estimat

Contract de proiectare și execuție lucrări aferent obiectivului de investiție “Locuințe pentru tineri, destinate închirierii, jud. Covasna, municipiul Sfântu Gheorghe, strada Nicolae Iorga”

Număr anunț
SCNA1119602
Autoritate contractantă
Agentia Nationala pentru Locuinte (CUI 11795581)
Furnizor / câștigător
VIADUCT SRL (CUI 6682608)
Cod CPV
45211000-9 · Lucrari de constructii de imobile colective si de case individuale (Rev.2)
Tip contract
Lucrari
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Procedura simplificata
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
19.453.446 RON
Valoare atribuită
16.392.534 RON 15,7% sub estimat
Data anunțului
05.05.2026 13:48
Anunț de participare
SCN1154405

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Asociere
Ofertant lider
VIADUCT SRL CUI RO 6682608
Asociați 1
Subcontractanți 8
ALTON GROUP SRL CUI RO 12097439
ARAMIS-RO SRL CUI RO10827065
AVYAN PROIECT SRL CUI RO36956586
INSORAS CENTER SRL CUI RO 28143868
MOLPOP SERVIS SRL CUI RO 6926168
TERRA-COM SRL CUI RO 4845270
Oferta 2 Asociere
Ofertant lider
"BAUMEISTER" SRL CUI RO11826785
Asociați 2
PLANSHOW S.R.L. CUI RO 33168397
Subcontractanți 3
VIS PROIECT SRL CUI RO17688819
Oferta 3 Asociere
Ofertant lider
Asociați 1
Subcontractanți 4
COM-TUR SRL CUI RO 512680
MEPLAN STUDIO SRL CUI 38008974
TIGRA-WILL SRL CUI RO 11268476

Valoare atribuită

16.392.534 RON

din 19.453.446 RON estimat 15,7%

Adjudecat la 84,3% din estimat · economie 3.060.912 RON

Deschise acum pe acest cod

13 licitații deschise pe 45211000-9 · Lucrari de constructii de imobile colec…

Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuit
Salvează licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.