Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 90,2% sub estimat

Materiale Sanitare oftalmologie și chirurgie plastică 27 loturi

Număr anunț
CAN1121789
Autoritate contractantă
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila (CUI 4364594)
Cod CPV
33141000-0 · Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.483.593,26 RON
Valoare atribuită
635.885,70 RON 90,2% sub estimat
Data anunțului
12.05.2026 09:02
Anunț de participare
CN1062165

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (27)

Estimat: 6.483.593,26 RON Adjudecat: 7.119.478,96 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 piesa de mana Versajet Exact 15 grade 14mm 210.000 RON
2 piesa de mana Versajet Exact 45 grade 14mm 210.000 RON
3 piesa de mana Versajet Exact 45 grade 8 mm 105.000 RON
4 piesa de mana Versajet Plus15 grade 14mm 210.000 RON
5 piesa de mana Versajet Plus 45 grade 14mm 210.000 RON MEDICAL ORTOVIT 945.000 RON
6 caseta Centurion Active Fluidics 910.000 RON
7 caseta Centurion Silver gravitationala 650.000 RON
8 punga BSS 500ml compatibila cu Active Fluidics 288.000 RON ALCON ROMANIA S.R.L. 3 contracte 2.234.260 RON
ALCON ROMANIA S.R.L. · contract 2 · 14.05.2024 48.000 RON
ALCON ROMANIA S.R.L. · contract 1 · 25.03.2024 97.260 RON
ALCON ROMANIA S.R.L. · contract 14.2/19.02.2024 · 27.02.2024 2.089.000 RON
9 vitreotom Centurion 23Ga 241.000 RON ALCON ROMANIA S.R.L. 124.100 RON ↓48,5%
10 caseta de zi EVA Nexus 207.152 RON
11 tubulatura irigatie aspiratie faco 54.810 RON
12 varfuri Equi Phaco 45 grade 44.056,80 RON
13 varfuri Equi Phaco 30 grade 110.142 RON Kembli Med 3.449.593,26 RON
14 varfuri Fragmatom 174.389,40 RON
15 kit vitrectomie pol posterior 25Ga 1.219.288 RON
16 vitreotom de pol anterior si posterior 144.782,40 RON
17 sonde de irigatie aspiratie bimanuale reutilizabile 32.403,40 RON
18 pensa bipolara diatermie 76.947,60 RON
19 cablu diatermie 73.044,60 RON
20 sonda endodiatermie 252.981,60 RON
21 cablu diatermie pentru endodiatermie 161.214,40 RON
22 sistem trocare 23Ga 60.687,60 RON
23 sistem trocar 25Ga 212.406,60 RON
24 sonda Laser 25G directionala 519.102 RON
25 sonda Laser 25G Iluminata Curbata 73.781,76 RON Kembli Med 366.525,70 RON
26 sistem injectare ulei silicon 23.019,30 RON
27 cheie varfuri 9.383,80 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
KEMBLI-MED SRL CUI RO 10511100
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
ALCON ROMANIA SRL CUI RO 14617759
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICAL ORTOVIT SRL CUI RO 9625593

Valoare atribuită

635.885,70 RON

din 6.483.593,26 RON estimat 90,2%

Adjudecat la 9,8% din estimat · economie 5.847.707,56 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.