Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 26,4% sub estimat

Alimente pentru prepararea hranei – Produse lactate, legume radacinoase, cartofi

Număr anunț
CAN1156758
Autoritate contractantă
Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi (CUI 4701126)
Cod CPV
03200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe si fructe cu coaja (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
725.130 RON
Valoare atribuită
534.041 RON 26,4% sub estimat
Data anunțului
18.05.2026 08:43
Anunț de participare
CN1082079

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (3)

Adjudecat: 1.161.412,50 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 PRODUSE LACTATE SPICUL 2,COREX S.R.L. · SPICUL 2 5 contracte 539.840,50 RON
SPICUL 2,COREX S.R.L. · contract 47 · 22.09.2025 315.210 RON
SPICUL 2 · contract 1549 · 06.10.2025 51.585 RON
SPICUL 2 · contract 1969 · 28.11.2025 34.165 RON
SPICUL 2 · contract 08 · 30.01.2026 59.489 RON
SPICUL 2 · contract 412 · 21.04.2026 79.391,50 RON
2 CARTOFI M.A.CRISTINA S.R.L.,STEDYAN COM,AMARIEI G. PETRU · STEDYAN COM 3 contracte 280.200 RON
M.A.CRISTINA S.R.L.,STEDYAN COM,AMARIEI G. PETRU · contract 49 · 22.09.2025 202.800 RON
STEDYAN COM · contract 10 · 30.01.2026 56.760 RON
STEDYAN COM · contract 2028 · 08.12.2025 20.640 RON
3 LEGUME RĂDĂCINOASE STEDYAN COM 4 contracte 341.372 RON
STEDYAN COM · contract 1739 · 29.10.2025 41.383 RON
AMARIEI G. PETRU,STEDYAN COM · contract 52 · 22.09.2025 175.151,50 RON
STEDYAN COM · contract 11 · 30.01.2026 58.008,50 RON
STEDYAN COM · contract 413 · 21.04.2026 66.829 RON

Participanți · 5 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
AMARIEI G. PETRU CUI RO23455761
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
SPICUL 2 SRL CUI RO 622194
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
COREX SRL CUI RO 526650
Încă 2 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

534.041 RON

din 725.130 RON estimat 26,4%

Adjudecat la 73,6% din estimat · economie 191.089 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.