Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 65,9% sub estimat

Achizitionare substante farmaceutice si produse din categoria dispozitive medicale (51 loturi)

Număr anunț
CAN1104650
Autoritate contractantă
Spital Clinic Judetean de Urgenta Arad (CUI 3519879)
Cod CPV
33600000-6 · Produse farmaceutice (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.031.016,60 RON
Valoare atribuită
351.868,96 RON 65,9% sub estimat
Data anunțului
24.06.2026 11:04
Anunț de participare
CN1052329

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (51)

Estimat: 1.031.016,60 RON Adjudecat: 1.246.617,33 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Acid boric 1.620 RON
2 Acid salicilic 324 RON
3 Albastru de metilen 468 RON
4 Alcool 96 grade 11.520 RON NORD PHARMA S.R.L. 2 contracte 201.035,30 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 41064 · 14.01.2026 7.558,70 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 42290 · 24.05.2023 193.476,60 RON
5 Anestezina 4.320 RON
6 Azotat de argint 7.560 RON Anulat
7 Barii sulfas-substanta 27.000 RON Anulat
8 Bismut subgalic (Dermatol) 288 RON
9 Calciu carbonic 7.560 RON NORD PHARMA S.R.L. 5.424,80 RON ↓28,2%
10 Cloramfenicol 5.400 RON NORD PHARMA S.R.L. 8.129,80 RON
11 Clorura de potasiu 1.080 RON NORD PHARMA S.R.L. 8.862,40 RON
12 Dithranolum (Cignolin) 1.080 RON NORD PHARMA S.R.L. 4 contracte 17.524,56 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 43189 · 12.09.2023 7.224,50 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 42300 · 25.03.2026 18 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 44157 · 27.11.2024 3.822,70 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 42517 · 15.05.2024 6.459,36 RON
13 Eritromicina 468 RON Anulat
14 Glicerina 2.700 RON
15 Glucoza 360 RON
16 Hidrocortizon acetat 5.688 RON NORD PHARMA S.R.L. 2 contracte 14.569,50 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 43529 · 19.09.2025 9.469,50 RON
NORD PHARMA S.R.L. · contract 41570 · 19.02.2025 5.100 RON
17 Lactoza 108 RON
18 Lanolina 54.000 RON NORD PHARMA S.R.L. 4.050,50 RON ↓92,5%
19 Mentol 738 RON NORD PHARMA S.R.L. 262,70 RON ↓64,4%
20 Natriu tetraboric (Borax) 1.260 RON Anulat
21 Nistatin 1.080 RON
22 Oxid de magneziu 30,60 RON
23 Oxid de zinc 1.800 RON
24 Perhidrol 1.440 RON Anulat
25 Rezorcina 180 RON
26 Rivanol 28.800 RON
27 Talc 972 RON
28 Ulei de parafina 2.700 RON NORD PHARMA S.R.L. 596 RON ↓77,9%
29 Vaselina 14.040 RON
30 Cutii farmaceutice 200 g 4.896 RON Anulat
31 Capsule de hartie 10.800 RON Anulat
32 Etichete albastre uz intern 6/3 396 RON Anulat
33 Etichete rosii uz extern rotunde 5/5 3.960 RON Anulat
34 Etichete rosii uz extern rotunde 4/4 3.960 RON
35 Etichete rosii uz extern 5/2,5 3.960 RON
36 Etichete rosii uz extern 6/4 3.960 RON
37 Flacoane farmaceutice cu buson 500 ml 9.000 RON
38 Flacoane farmaceutice cu buson 1000 ml 14.580 RON
39 Flacoane farmaceutice cu picurator 10 ml 1.800 RON NORD PHARMA S.R.L. 100 RON ↓94,4%
40 Flacoane farmaceutice cu picurator 20 ml 360 RON
41 Flacoane farmaceutice cu picurator 30 ml 3.960 RON
42 Hialuronat de sodiu 1,4% greutate moleculara 2.800000-3.200000 … 201.600 RON
43 Albastru tripan (Rhex ID Trypan Blue) 9.000 RON Kembli Med 2 contracte 10.515 RON
Kembli Med · contract 42525 · 27.04.2026 9.757,50 RON
Kembli Med · contract 42296 · 25.03.2026 757,50 RON
44 Hialuronat de sodiu 1,6% 79.200 RON Kembli Med 7 contracte 317.975 RON
Kembli Med · contract 41800 · 04.03.2024 3.000 RON
Kembli Med · contract 43775 · 01.11.2024 5.500 RON
Kembli Med · contract 43049 · 05.08.2024 8.250 RON
Kembli Med · contract 42832 · 10.07.2024 1.875 RON
Kembli Med · contract 43327 · 03.10.2023 5.500 RON
Kembli Med · contract 42561 · 05.07.2023 2.250 RON
Kembli Med · contract 42291 · 24.05.2023 291.600 RON
45 Solutie vascoelastica coeziva cu lidocaina 1,5% Seringa preumpl… 83.160 RON Carl Zeiss Instruments 15 contracte 263.340 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 43056 · 31.08.2023 6.930 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42560 · 05.07.2023 2.310 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 43786 · 01.11.2024 4.620 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42292 · 24.05.2023 91.476 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42524 · 27.04.2026 2.079 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 41457 · 11.02.2025 4.620 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42057 · 12.03.2026 4.620 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 43042 · 05.08.2024 13.860 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42196 · 04.04.2025 6.930 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 41016 · 12.01.2026 6.930 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42615 · 06.05.2026 5.775 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 41801 · 04.03.2024 13.860 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 42554 · 29.04.2026 83.160 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 43028 · 14.07.2025 6.930 RON
Carl Zeiss Instruments · contract 43508 · 24.10.2023 9.240 RON
46 Carbachol intraocular 0.01% 12.600 RON Anulat
47 Solutie polisalina oftalmica echilibrata cu 6,40 g clorura de s… 18.000 RON Anulat
48 Sol.oftalmica de hipromeloza 2%; vascozitate 3000-4000 cPs la 2… 27.000 RON Kembli Med 6 contracte 75.152,25 RON
Kembli Med · contract 41389 · 05.02.2025 3.787,50 RON
Kembli Med · contract 42240 · 19.03.2026 27.000 RON
Kembli Med · contract 42617 · 06.05.2026 18.407,25 RON
Kembli Med · contract 41320.. · 29.01.2024 5.000 RON
Kembli Med · contract 43027 · 14.07.2025 10.352,50 RON
Kembli Med · contract 42195 · 04.04.2025 10.605 RON
49 Solutie taurolidina citrat 4% + urokinaza 25oooUI 257.040 RON KAPAMED INTERNATIONAL 257.040 RON
50 Hialuronat de sodiu 15 mg/ml 32.400 RON Anulat
51 Hialuronat de sodiu 60 mg/3 ml+condroitin sulfat 90 mg/3 ml 64.800 RON FARMEXIM S.A. 62.039,52 RON ↓4,3%

Participanți · 10 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
FARMEXIM SA CUI RO 335278
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
NORD PHARMA SRL CUI RO 14477809
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Încă 7 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

351.868,96 RON

din 1.031.016,60 RON estimat 65,9%

Adjudecat la 34,1% din estimat · economie 679.147,64 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.