Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 28,1% sub estimat
Proiectare si Executie lucrari: „Masuri de eficientizare a activitatii de transport rutier in zona vamii Siret, jud. Suceava”
- Număr anunț
- CAN1168788
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. (CUI 16054368)
- Furnizor / câștigător
- S.U.C.T. SA (CUI 4672918)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.543.392,84 RON
- Valoare atribuită
- 2.548.724,19 RON 28,1% sub estimat
- Data anunțului
- 01.06.2026 13:04
- Anunț de participare
- CN1087859
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
S.U.C.T. SA CUI RO 4672918
Asociați 1
AMCO CIVIL PRO S.R.L. CUI 47472204
Terți susținători 1
RIA DESIGN CONSULTING SRL CUI 24541003
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
TOP SCAV SRL CUI 24351785
Terți susținători 1
RIA DESIGN CONSULTING SRL CUI 24541003
Subcontractanți 3
INFRATECH CONSTRUCT S.R.L. CUI 39194450
IRIS VP S.R.L. CUI 47294077
LOIAL IMPEX SRL CUI RO3176126
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
GAFCO CONSTRUCT SRL CUI RO21731712
Subcontractanți 6
BETA R.G. TRUST S.R.L. CUI 39612382
BIARAL SRL CUI RO14957270
DIRECT GROUP SOLUTIONS SRL CUI RO31109130
GETYKA FINANCIAR SRL CUI RO 23305098
INFRASOL EXPERT S.R.L. CUI 41383566
IRIS VP S.R.L. CUI 47294077
Valoare atribuită
2.548.724,19 RON
din 3.543.392,84 RON estimat
28,1%
Adjudecat la 71,9% din estimat · economie 994.668,65 RON
Deschise acum pe acest cod
30 licitații deschise pe 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.