Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 73,4% sub estimat

ACHIZITIE DEZINFECTANTI

Număr anunț
SCNA1119229
Autoritate contractantă
INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI (CUI 4541165)
Cod CPV
33631600-8 · Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Procedura simplificata
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
696.540 RON
Valoare atribuită
185.295,20 RON 73,4% sub estimat
Data anunțului
24.06.2026 11:05
Anunț de participare
SCN1158365

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (8)

Estimat: 696.540 RON Adjudecat: 649.194,36 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 PRODUS ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECTIA IGIENICA A MAINILOR PRIN S… 52.104 RON Karimed Partener 7 contracte 88.226,60 RON
Karimed Partener · contract 33754 · 11.12.2025 14.400 RON
Karimed Partener · contract 13070 · 27.04.2026 2.546,60 RON
Karimed Partener · contract 2833 · 27.01.2026 14.400 RON
Karimed Partener · contract 24382 · 10.09.2025 11.680 RON
Karimed Partener · contract 17049 · 24.06.2025 18.880 RON
Karimed Partener · contract 29063 · 28.10.2025 11.440 RON
Karimed Partener · contract 9079 · 16.03.2026 14.880 RON
2 PRODUS ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECTIA IGIENICA A MAINILOR PRIN F… 59.508 RON Karimed Partener 7 contracte 56.254,76 RON ↓5,5%
Karimed Partener · contract 32632 · 03.12.2025 2.546,60 RON
Karimed Partener · contract 9107 · 16.03.2026 2.546,60 RON
Karimed Partener · contract 2863 · 27.01.2026 1.797,60 RON
Karimed Partener · contract 13065 · 27.04.2026 14.880 RON
Karimed Partener · contract 22951 · 25.08.2025 30.738,96 RON
Karimed Partener · contract 23352 · 29.08.2025 2.546,60 RON
Karimed Partener · contract 29076 · 29.10.2025 1.198,40 RON
3 PRODUS DETERGENT - DEZINFECTANT PENTRU SUPRAFETE SI PAVIMENTE (… 192.000 RON Karimed Partener 2 contracte 258.976 RON
Karimed Partener · contract 16931 · 24.06.2025 240.096 RON
Karimed Partener · contract 20475 · 29.07.2025 18.880 RON
4 DEZINFECTANT RAPID TIP SPRAY PENTRU SUPRAFETE SI DISPOZITIVE ME… 87.720 RON Biostec Clinilab 8 contracte 46.512 RON ↓47,0%
Biostec Clinilab · contract 3036 · 28.01.2026 2.584 RON
Biostec Clinilab · contract 13215 · 28.04.2026 2.584 RON
Biostec Clinilab · contract 17016 · 24.06.2025 31.008 RON
Biostec Clinilab · contract 17116 · 25.06.2025 2.584 RON
Biostec Clinilab · contract 24386 · 10.09.2025 1.520 RON
Biostec Clinilab · contract 29114 · 29.10.2025 1.064 RON
Biostec Clinilab · contract 33755 · 11.12.2025 2.584 RON
Biostec Clinilab · contract 9113 · 16.03.2026 2.584 RON
5 PRODUS DEZINFECTANT CLORIGEN TP II - TP IV 79.200 RON Anulat
6 PRODUS ANTISEPTIC PENTRU TEGUMENTE INTACTE PE BAZA DE ETANOL mi… 18.144 RON Anulat
7 SERVETELE DEZINFECTANTE DE NIVEL INALT PENTRU SUPRAFETE SI DISP… 45.864 RON AL CARINA 6 contracte 39.025 RON ↓14,9%
AL CARINA · contract 33756 · 11.12.2025 1.400 RON
AL CARINA · contract 9178 · 17.03.2026 1.400 RON
AL CARINA · contract 29166 · 29.10.2025 700 RON
AL CARINA · contract 22133 · 14.08.2025 1.365 RON
AL CARINA · contract 16981 · 24.06.2025 32.760 RON
AL CARINA · contract 3043 · 28.01.2026 1.400 RON
8 PRODUS DEZINFECTANT PENTRU TEXTILE ALBE SI COLORATE 162.000 RON CLEANING LOGISTIC DISTRIBUTION S.R.L. 160.200 RON ↓1,1%

Participanți · 9 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
AL CARINA SRL CUI RO 4621450
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Încă 6 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

185.295,20 RON

din 696.540 RON estimat 73,4%

Adjudecat la 26,6% din estimat · economie 511.244,80 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.