Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 71,9% sub estimat

Reactivi de laborator- Acord cadru pentru o perioada de 12 luni cu un singur operator economic . Orice operator economic interesat va depune oferta si poate adresa autoritatii contractante.

Număr anunț
CAN1165068
Autoritate contractantă
Spitalul de REcuperare Cardiovasculara " Dr. Benedek Geza" Covasna (CUI 4404559)
Cod CPV
33696500-0 · Reactivi de laborator (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.327.988,79 RON
Valoare atribuită
653.821,90 RON 71,9% sub estimat
Data anunțului
24.06.2026 11:05
Anunț de participare
CN1087206

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (15)

Adjudecat: 2.520.442,80 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT VIDAS MEDICLIM S.R.L. 4 contracte 181.315 RON
MEDICLIM S.R.L. · contract 2/61 · 27.04.2026 5.049 RON
MEDICLIM S.R.L. · contract 1/61 · 23.03.2026 9.457 RON
MEDICLIM S.R.L. · contract 61 · 19.03.2026 163.000 RON
MEDICLIM S.R.L. · contract 3/61 · 28.05.2026 3.809 RON
2 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT COADATA BIVARIA GRUP S.R.L. 3 contracte 31.378 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/62 · 23.03.2026 273 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 62 · 19.03.2026 29.450 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/62 · 27.04.2026 1.655 RON
3 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BS 240 BIVARIA GRUP S.R.L. 3 contracte 43.956 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/63 · 27.04.2026 2.723 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 63 · 19.03.2026 39.001 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/63 · 23.03.2026 2.232 RON
4 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT ANALIZOR GAZE EDAN BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 36.750 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 64 · 19.03.2026 29.880 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/64 · 27.04.2026 1.890 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/64 · 28.05.2026 255 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/64 · 23.03.2026 4.725 RON
5 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARATUL MINDRAY BS 600 BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 860.010 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 65 · 19.03.2026 755.704 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/65 · 28.05.2026 12.176 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/65 · 23.03.2026 49.407 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/65 · 27.04.2026 42.723 RON
6 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT CARETIUM BIVARIA GRUP S.R.L. 3 contracte 12.646 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/66 · 02.04.2026 942 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/66 · 23.03.2026 964 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 66 · 19.03.2026 10.740 RON
7 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY CL 1000 BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 570.396 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 67 · 19.03.2026 498.735 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/67 · 23.03.2026 33.826 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/67 · 27.04.2026 21.565 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/67 · 28.05.2026 16.270 RON
8 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390 BIVARIA GRUP S.R.L. 5 contracte 85.007 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 4/68 · 28.05.2026 2.071 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/68 · 02.04.2026 67 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/68 · 23.03.2026 7.153 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 68 · 19.03.2026 70.040 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/68 · 27.04.2026 5.676 RON
9 ACHIZITIE REACTVI COMPATIBIL CU APARAT MINDRAY BC 5390 CRP BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 72.813 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/69 · 28.05.2026 4.050 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/69 · 23.03.2026 5.127 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/69 · 27.04.2026 4.654 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 69 · 19.03.2026 58.982 RON
10 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor automat de co… Medist 3 contracte 124.341,80 RON
Medist · contract 70 · 19.03.2026 114.199,25 RON
Medist · contract 1/70 · 23.03.2026 4.497,35 RON
Medist · contract 2/70 · 27.04.2026 5.645,20 RON
11 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat :Analizor semiautomat d… BIVARIA GRUP S.R.L. 2 contracte 3.198 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/71 · 23.03.2026 500 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 71 · 19.03.2026 2.698 RON
12 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor automat de ur… BIVARIA GRUP S.R.L. 3 contracte 94.620 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 72 · 19.03.2026 76.230 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/72 · 23.03.2026 12.313 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/72 · 27.04.2026 6.077 RON
13 ACIZITIE REACTIVI COMPATIBIL CU Aparat: Analizor TIP POINT OF C… BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 290.690 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 73 · 19.03.2026 229.980 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/73 · 23.03.2026 32.120 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/73 · 27.04.2026 14.360 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/73 · 28.05.2026 14.230 RON
14 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBIL Aparat : Analizor MNCHIP BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 56.435 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 74 · 19.03.2026 43.400 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/74 · 28.05.2026 1.600 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/74 · 23.03.2026 9.080 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/74 · 27.04.2026 2.355 RON
15 ACHIZITIE REACTIVI COMPATIBILI CU Aparat: MINDRAY BC 5150 BIVARIA GRUP S.R.L. 4 contracte 56.887 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 75 · 19.03.2026 47.920 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 1/75 · 23.03.2026 5.160 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 2/75 · 27.04.2026 2.242 RON
BIVARIA GRUP S.R.L. · contract 3/75 · 28.05.2026 1.565 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDICLIM S.R.L. CUI RO 6300279
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIST S.R.L. CUI RO 6705884
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
BIVARIA GRUP SRL CUI RO 13833576

Valoare atribuită

653.821,90 RON

din 2.327.988,79 RON estimat 71,9%

Adjudecat la 28,1% din estimat · economie 1.674.166,89 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.