În evaluare
Anunț de participare
PROIECTARE SI EXECUȚIE LUCRĂRI: Drum TransRegio Feleac TR 35 – Etapa I Centura Metropolitană TR 35 și Drumuri de Legătură – Faza I Centura Metropolitană TR 35 şi Drumuri de legătură, Lot V
- Număr anunț
- CN1092727
- Autoritate contractantă
- Municipiul Cluj-Napoca (CUI 4305857)
- Cod CPV
- 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- În evaluareTermenul de depunere a trecut, dar SEAP încă listează procedura în desfășurare: ofertele sunt în evaluare.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 488.598.683,76 RON
- Data publicării
- 20.05.2026 12:45
- Termen limită
- 15.09.2026 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 346352-2026
- Documentație de atribuire
- DF1270522
Documente
Documentația de atribuire
- 0.Acord contractual proiectare si executie TR35_Lot 5.doc.p7s
- 0.COND GEN proiectare si executie.docx.p7s
- 0.Conditii speciale_TR35_lot 5.doc.p7s
- Cerintele beneficiarului_P+E_TR35_Lot 5_rev ANAP.pdf.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part001.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part002.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part003.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part004.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part005.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part006.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part007.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part008.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part009.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part010.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part011.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part012.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part013.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part014.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part015.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part016.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part017.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part018.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part019.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part020.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part021.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part022.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part023.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part024.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part025.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part026.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part027.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part028.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part029.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part030.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part031.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part032.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part033.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part034.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part035.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part036.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part037.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part038.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part039.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part040.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part041.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part042.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part043.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part044.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part045.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part046.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part047.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part048.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part049.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part050.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part051.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part052.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part053.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part054.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part055.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part056.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part057.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part058.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part059.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part060.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part061.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part062.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part063.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part064.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part065.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part066.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part067.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part068.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part069.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part070.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part071.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part072.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part073.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part074.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part075.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part076.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part077.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part078.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part079.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part080.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part081.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part082.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part083.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part084.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part085.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part086.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part087.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part088.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part089.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part090.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part091.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part092.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part093.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part094.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part095.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part096.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part097.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part098.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part099.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part100.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part101.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part102.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part103.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part104.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part105.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part106.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part107.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part108.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part109.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part110.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part111.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part112.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part113.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part114.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part115.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part116.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part117.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part118.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part119.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part120.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part121.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part122.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part123.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part124.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part125.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part126.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part127.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part128.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part129.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part130.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part131.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part132.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part133.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part134.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part135.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part136.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part137.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part138.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part139.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part140.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part141.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part142.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part143.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part144.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part145.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part146.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part147.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part148.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part149.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part150.rar.p7s
- Doc LOT 5_tehnic.part151.rar.p7s
- Formulare_TR35_Lot 5.doc.p7s
- Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1270522.pdf
DUAE
Clarificări & decizii (32)
Termen prelungit-
16.09.2026 12:54NotificareSEAP nu permite publicarea declaratiei de participare din cauza unei erori; aceasta a fost indicata in documentul anexatnotificare
-
03.09.2026 13:02Clarificare din oficiu automataClarificare generata automat ca urmare a modificarilor aduse documentatiei de atribuireClarificare_Oficiu_Erata_Automata_DF1270522.pdf
-
31.08.2026 13:02Clarificare din oficiu automata prelungire termenClarificare/erata generata automat ca urmare a extinderii termenelorClarificare_Oficiu_Automata_CN1092727.pdf
-
27.08.2026 13:59NotificarePrin prezenta va aducem la cunostinta ca termenul limita de depunere oferte va fi 15.09.2026, acesta urmand a fi vizibil dupa primirea avizului conform neconditionat si publicarea la JOUE a clarificarii/ eratei.
-
26.08.2026 12:59
-
26.08.2026 12:58
-
17.08.2026 09:46Clarificare din oficiu automataClarificare generata automat ca urmare a modificarilor aduse documentatiei de atribuireClarificare_Oficiu_Erata_Automata_DF1270522.pdf
-
11.08.2026 13:46NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:46NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:44NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:43NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:41NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:39NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:38NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:36NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:34NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:33NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:31NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:30NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:29NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:28NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:26NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:25NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:24NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:23NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:22NotificareSe republică volumul ”Autorizatii, Avize si Acorduri” aferent documentației de atribuire, în forma în care acestea au fost primite, inclusiv cele de la detinatorii de utilitati, ce, împreună cu cele postate în documentația inițială din SEAP, vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei;Notificare
-
11.08.2026 13:21NotificareAtasat toate planurile DWG ale proiectului, ce vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei pentru lotul 5Notificare
-
11.08.2026 13:20NotificareAtasat toate planurile DWG ale proiectului, ce vor fi avute în vedere la elaborarea ofertei pentru lotul 5Notificare
-
23.07.2026 10:52Clarificare din oficiu automata prelungire termenClarificare/erata generata automat ca urmare a extinderii termenelorClarificare_Oficiu_Automata_CN1092727.pdf
-
29.05.2026 11:17Clarificare din oficiua fost corectata valoarea garantiei de participare din Formularul nr. 2; se vor folosi formularele atasate;Clarificare din oficiu - formulare - valoare garantie de participare
-
27.05.2026 08:27Clarificare din oficiuse va descarca arhiva atasata avand in vedere ca cea incarcata initial prezinta erori la deschidereClarificare din oficiu - arhiva partea 100
-
26.05.2026 13:02Clarificare din oficiu automataClarificare generata automat ca urmare a modificarilor aduse documentatiei de atribuireClarificare_Oficiu_Erata_Automata_DF1270522.pdf
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Asociere
Ofertant lider
FRASINUL SRL CUI RO12337680
Asociați 1
BITUMINA GmbH - BULGARIA EOOD CUI 204053454
Subcontractanți 6
A.R.M. GRUP FEROVIAR SRL CUI RO 27166219
CP MED LABORATORY SRL CUI RO18833542
DANAVI S.R.L. CUI RO13062781
MAGISTRALE RUTIERE CONCEPT S.R.L. CUI 46542247
MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE A TRANSILVANIEI CUI 4722536
VERTATEL INTERNATIONAL S.R.L. CUI 37633940
Terți + subcontractanți 1
STUDIO CORONA S.R.L. CIVIL ENGINEERING CUI 06555710018
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
FAR FOUNDATION SRL CUI 26999270
Asociați 1
LINCOR TRANS S.R.L. CUI RO15770601
Subcontractanți 13
ALL INCLUSIVE TESTE LABORATOR SRL CUI RO32900922
AQUACON PROIECT S.R.L. CUI RO 12553209
CORNEL & CORNEL TOPOEXIM SRL CUI RO 6174812
DANAVI S.R.L. CUI RO13062781
ELEKTRA INVEST SRL CUI 17554302
EUROTEST SRL CUI 24508996
GEOSTUD SRL CUI RO 13840425
MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE A TRANSILVANIEI CUI 4722536
NEON LIGHTING SRL CUI RO 6799161
RIA DESIGN CONSULTING SRL CUI 24541003
SIXENSE SOLUTIONS S.R.L. CUI 42870039
SOCIETATE CIVILA DE AVOCATI TEAHA & FUZESI CUI 25754107
TORO TECH CONSTRUCT SRL CUI RO33013465
Terți + subcontractanți 3
PRIMACONS GROUP SRL CUI RO3146737
RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL CUI RO 18490576
ROADS DESIGN SRL CUI 24509002
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
DRUM INSERV SRL CUI RO 23230297
Terți susținători 1
CON-A OPERATIONS S.R.L. CUI RO15036274
Subcontractanți 17
AMNV GEOCAD S.R.L. CUI 34110326
CABINET DE AVOCAT MELINDA TUTU CUI 40365146
CADSIL SRL CUI 14789185
CON-A PRODUCTIONS S.R.L. CUI RO15036258
DANAVI S.R.L. CUI RO13062781
ELRON ENERGY CO S.R.L. CUI RO25696014
EPMC CONSULTING SRL CUI RO 24799569
EXPERTUS SRL CUI RO 17894584
INFRASOILTEST S.R.L. CUI 40091504
MUZEUL NATIONAL DE ISTORIE A TRANSILVANIEI CUI 4722536
NEON LIGHTING SRL CUI RO 6799161
NERA STAR SRL CUI RO 11712217
OPENTRANS SRL CUI RO15219174
PADO GROUP INFRASTRUCTURES SRL CUI RO18604832
SC DP CONS SRL CUI RO16682486
SCIFCAR S.A. CUI RO 201705
Valoare estimată
488.598.683,76 RON
Vezi pe e-licitatie.roDeschise acum pe acest cod
39 licitații deschise pe 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.