Atribuită
Cumpărare directă
Kitul MediCool este destinat pentru inducerea hipotermiei la pacienti fara a folosi gheata sau pachete de racire. _x000D_ Kitul este compus din doua pachete de racire de culori diferite (alb si albastru) cu urmatoarele instrumente componente:_x000D_ • 2 paturi (alba si albastra) de racire ambalate în pungi cu sistem de inchidere;_x000D_ • 2 capisoane (alb si albastru) pentru cap ambalate în pungi cu sigiliu;_x000D_ • 4 pernute (2 albe si 2 albastre) pentru axila ambalate în pungi cu sigiliu;_x000D_ • 4 pernute (2 albe si 2 albastre) pentru zona inghinala ambalate în pungi cu sigiliu;_x000D_ • Manual de utilizare în limba româna_x000D_ Piesele componente sunt fabricate dintr-o tesatura de poliester impregnata cu un cristal special, biodegradabil si non-toxic care în contact cu apa se transforma într-un gel vâscos, capabil sa conserve temperatura pentru o durata mai mare de timp._x000D_ Studiile indica faptul ca hipotermia ( 30-34°C) este benefica în reducerea deteriorarilor neurologice severe ca urmare a ischemiei cerebrale din timpul Stopului Cardiac._x000D_
- Număr anunț
- DA27268659
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU (CUI 4291719)
- Furnizor / câștigător
- MEDIMPACT SRL (CUI 13720895)
- Cod CPV
- 33124130-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.998 RON
- Valoare atribuită
- 1.998 RON
- Data publicării
- 21.01.2021 00:00
- Data finalizării
- 22.01.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.