Atribuită
Cumpărare directă
MASCA DE PROTECTIE FACIALA TIP IIR Masti faciale de uz medical tip IIR 1. Materiale si construcţie Materialul din care sunt confecţionate măştile este neţesut, include un strat de filtrare lipit sau poziţionat între straturile de material, să aibă 3 straturi şi minim 3 pliuri; produsul nu se rupe sau se destrame în timpul utilizării;. Materialul din care este confecţionată masca să fie hipoalergenic şi nu conţine substanţe toxice sau periculoase pentru organism; Masca are bandă elastică de prindere pe cap şi lamelă nazală adaptabilă (lamela metalică este învelită în plastic pentru a evita ruperea şi a cauza răni). 2. Design Masca trebuiese poziţioneza cât mai aproape de nasul, gura şi obrazul purtătorului. (Poate avea diferite forme şi construcţii) 3. Cerinţe de performantă impuse de SR EN 14683+AC:2019 pentru tip IIR: 3.1. Eficienţa filtrării bacteriene > 98%; Permeabilitate respiratorie < 40 Pa/cm2; 3.3. încărcare microbiană - teste efectuate conform EN ISO 11737- 1:2018, <30 UFC/g; 3.4. REZISTENTA LA STROPIRE 3.5. Biocompatibilitate 4. Condiţii de etichetare si ambalare - se vor respecta prevederile punctului 13 din Anexa 1 la Directiva 93/42/EEC. în mod special, pentru măşti trebuie specificate următoarele informaţii: SR EN 14683+AC:2019 şi tipul de mască indicat în tabelul nr.l din standard Ambalare : în cutii de 50 bucăţi. , conform oferta de pusa nr. 5246 din 11.01.2021
- Număr anunț
- DA27230231
- Autoritate contractantă
- COMPANIA DE APA ORADEA S.A. (CUI 54760)
- Furnizor / câștigător
- NERAMO DISTRIBUTION SRL (CUI 16174216)
- Cod CPV
- 18143000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.160 RON
- Valoare atribuită
- 4.160 RON
- Data publicării
- 13.01.2021 00:00
- Data finalizării
- 13.01.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.