Atribuită
Cumpărare directă
Dispozitiv medical de unică folosinţă ce acoperă gura şi nasul, destinată să limiteze transmiterea agenţilor infecţioşi; dispozitiv medical reglementat de Directiva 93/42 a CEE privind dispozitivele medicale sau Regulamentul 2017/745 al UE; fabricate conform standardului EN: ISO 14683:2019 + AC2019; fabricată din materil neţesut, hipoalergenic, fără latex, fără fibră de sticlă, fără miros (inodor), 3 straturi (start exterior, strat median filtrant şi strat interior); stratul median (masca) să aibă eficienţă/grad de filtrare bacteriană a aerosolilor biologici (BFE) cel puţin 98%, să nu împiedice respiraţia; să aibă design cu 3 pliuri longitudinale, pentru a putea fi poziţionată uşor penste nas, gură şi bărbie şi prin care se asigură că masca acoperă suficient şi părţile laterale/obrajii; dimensiuni 175mm x 95 mm; cu lamă nazală integrată; prindere cu 2 benzi moi elastice pentru fixare după urechi sau cu barete/legături pentru închiderea în 2 puncte/funde/noduri în zona cefei; pe ambalaj să fie menţionate: marcaj CE, nr. lot, data producerii, data expirării; ambalaj colectiv: cutie x 50 bucăţi; termenul de valabilitate va fi de minim un an de la data livrării/recepţiei
- Număr anunț
- DA27284962
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii U.M. 02412 Bucuresti (CUI 4283287)
- Furnizor / câștigător
- VIVA PHARMA DISTRIBUTION (CUI 19035018)
- Cod CPV
- 18143000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.900 RON
- Valoare atribuită
- 1.900 RON
- Data publicării
- 26.01.2021 00:00
- Data finalizării
- 27.01.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.