Atribuită
Cumpărare directă
Prestatorul trebuie să efectuez urmatoarele: •Prevalidarea tuturor cazurilor clinice înainte de transmiterea catre SNSPMPDSB, conform Regulilor de validare a cazurilor spitalizate în regim de spitalizare continuă şi de zi, precum şi a Metodologiei de evaluare a cazurilor invalidate pentru care se solicită revalidarea, în vederea eliminarii erorilor si greselilor de codificare sau de introducere a datelor pentru a minimiza riscul invalidarii foilor de observatie; •Prevalidarea cazurilor saptamanal sau la solicitare in oricare perioada a lunii; •Analiza, evaluarea si calcularea ICM-ului pe spital si pe sectii în oricare moment al lunii; •Operatiuni de monitorizare si indrumare privind codificarea cazurilor DRG; •Operatiuni de prezentare a modelelor de codificare specifice patologiei tratate in IUBCV Bucuresti; •Operatiuni de identificare a cazurilor invalidate, analiza, evaluarea si recodificarea acestora conform legislatiei in vigoare; •Operatiuni de actualizare a codurilor de proceduri in nomenclatorul software; •asistenta tehnica permanenta privind raportarile datelor clinice catre toate structurile medicale abilitate; •Analize şi statistici realizate la nivel de spital / secţie / medic asupra activităţii clinice DRG (analize de date comparative cu perioade similare din ultimii ani, analize comparative cu centre de profil din tara etc.). Achizitia este aferenta perioadei ianuarie 2021. Conditii de livrare Conform contract tip abonament Conditii de plata 60 de zile Repere ach
- Număr anunț
- DA27263454
- Autoritate contractantă
- Institutul de Boli Cardiovasculare "Prof.Dr.C.C. Iliescu (CUI 4203628)
- Furnizor / câștigător
- MEDICAL TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L. (CUI 24856060)
- Cod CPV
- 72316000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.700 RON
- Valoare atribuită
- 5.700 RON
- Data publicării
- 21.01.2021 00:00
- Data finalizării
- 22.01.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.