Atribuită
Cumpărare directă
-ATRIBUTIILE MEDICULUI VETERINAR IN ADAPOST -examinarea medicala a cainilor la intrarea in adapost ; -inregistrare , triere ,deparazitare ; - participa la actiunile de capturare a cainilor de pe domeniul public, gestioneaza substantele utilizate la capturarea cainilor cu arma cu tranchilizant. -tratamente medicale necesare pe durata cazarii in adapost . -examinarea periodica a cainilor din adapost ; -microcipare ,identificare , inregistrare in Registrul Unic . -vaccinarea periodica a cainilor din adapost ; -eutanasierea cainilor bolnavi incurabil sau in alte cazuri cand legea permite eutanasierea ; -planificarea cainilor in vederea interventiei de castrare sau sterilizare ; -pregatirea cainilor pentru adoptie ; -completarea registrului de evidenta a medicamentelor ; - stabileste norma de hrana pentru cainii din adapost, semneaza si parafeaza documentul prin care se stabileste aceasta norma, vizeaza fisele limita de consum hrana; - ofera consultanta tehnica-legislativa de specialitate; - informeaza conducerea unitatii cu privire la modificarile legislative referitoare la cainii fara stapan si a altor acte normative din domeniu; -intocmeste evidentele sanitar-veterinare: fise individuale de observatie, registru consultatii, registru tratamente, registru consum medicamente, registru imunologic, registru consum toxice, - vizeaza registrul special de evidenta a cainilor fara stapan, raportat la D.S.V, registru evidenta cadavre predate pentru neutralizar
- Număr anunț
- DA27301723
- Autoritate contractantă
- BIROUL DE GOSPODARIRE COMUNALA ORAVITA (CUI 3227149)
- Furnizor / câștigător
- CABINET MEDICAL VETERINAR DR. MIOC-ROMAN VASILE (CUI 33050463)
- Cod CPV
- 85200000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 20.400 RON
- Valoare atribuită
- 20.400 RON
- Data publicării
- 28.01.2021 00:00
- Data finalizării
- 29.01.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.