Atribuită
Cumpărare directă
format A5 x 2 exemplare Element identificare SUMAL 2.0 - imprimat pe hârtie autocopiativă (CB alb + CF verde), 50 file în dublu exemplar ( carnetul conține 100 file) - tipar negru - inseriate si numerotate - filele perforate la cotor pentru desprinderea cu ușurință a primului exemplar. Prin normele referitoare la provenienţa, circulaţia şi comercializarea materialelor lemnoase, la regimul spaţiilor de depozitare a materialelor lemnoase şi al instalaţiilor de prelucrat lemn rotund, precum şi cele privind provenienţa şi circulaţia materialelor lemnoase destinate consumului propriu al proprietarului şi unele măsuri de aplicare a prevederilor Regulamentului (UE) nr. 995/2010 al Parlamentului European şi al Consiliului din 20 octombrie 2010 de stabilire a obligaţiilor care revin operatorilor care introduc pe piaţă lemn şi produse din lemn, din 25.06.2020 , aprobate prin H.G. nr.4987/2020 s-a legiferat folosirea avizului de însoțire în format letric , modelul acestuia fiind atasat. Prin Ordinul Ministrului mediului, apelor și pădurilor nr. 118/2021, prin care a fost aprobată Metodologia privind organizarea și funcționarea aplicațiilor SUMAL 2.0, la articolul nr.39, s-a prevăzut ca avizul letric să fie înseriat, să poarte ștampila ocolului silvic la care este angajat emitentul avizului de însoțire. Transport inclus in pret. ATASAM MODEL EXACT DORIT DE AUTORITATEA CONTRACTANTA (ADAUGARE DE TEXT IN COLTUL DREAPTA JOS, NU ESTE NECESARA INSERIEREA EFECTIVA).
- Număr anunț
- DA27325397
- Autoritate contractantă
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA (CUI 1590120)
- Furnizor / câștigător
- SELADO COM SRL (CUI 15250579)
- Cod CPV
- 22458000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.600 RON
- Valoare atribuită
- 2.600 RON
- Data publicării
- 03.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 03.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.