Atribuită Cumpărare directă

Societatea noastra foloseste substante avizate de Ministerul Sanatatii,produse de firma Bayer Environmental Science Franta lider mondial in producerea de insecticide( k-othrine sc 25, k-othrine profi ec250,solfac ew050,maxforte ic-gel,fendona 15 sc etc.). Aceste insecticide au ca substanta activa deltamethrin-ul, un izomer cu o eficacitate dovedita in distrugerea sistemului imunitar al insectelor daunatoare ca gândacii, muste, tântari, purici, paduchi, plosnite, molii, carabusi, urechelnite, furnici.Insecticidele sunt biodegradabile au o fotosensibilitate mare, nu pateaza,nu lasa urme vizibile dupa aplicare si nu este inflamabil. Este clasificat in U.E. ca un insecticid cu o toxicitate extrem de scazuta pentru vietuitoarele non-vizate (in special, mamiferele), efectele sale adverse asupra acestora fiind absolute intâmplatoare si neimportante ca gravitate. Este un insecticid care actioneaza prin contact si ingestie, penetrând extrem de rapid stratul de chitina al insectelor, paralizându-le sistemul nervos si provocâdu-le moartea. Substantele au o remanienta de la 6 pina la 12 saptamani, in functie de tipul suprafetei pe care se aplica si de curatenia acesteia. La calculul suprafetelor pentru operatiunile de dezinfectie si dezinsectie se va aplica un coeficient de inaltime de 2.5 dat de Ministerul Agriculturii si Industriei Alimentare prin Ordinul nr 76P.T./1981 indiferent daca inaltimea este mai mare de 2.5 m (sau mai mica) suprafata plana(maturabila) x 2.5 (coeficient de ina

Număr anunț
DA27366001
Autoritate contractantă
SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA (CUI 7480097)
Furnizor / câștigător
MIHAILIDIS & CO LTD SRL (CUI 2983802)
Cod CPV
90921000-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
14.506 RON
Valoare atribuită
14.506 RON
Data publicării
09.02.2021 00:00
Data finalizării
10.02.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

14.506 RON

din 14.506 RON estimat