Atribuită
Cumpărare directă
1.Proprietati organoleptice: Aspect: lichid limpede fara particule in suspensie sau sediment Culoare : albastru deschis Miros : caracteristic de alcool etilic si salicilat de etil Compozitia chimica (preparare): alcool etilic(etanol)- 70%, salicilat de etil, albastru de metilen, benzoat de denatoniu( metiletilcetona) si apa dedurizata. 2.Proprietati fizico-chimice: Urmatoarele proprietati se refera la componentul majoritar: alcool etilic la 20 grade C Concentratia alcoolica exprimata in %(procent) volum 70%; Arde cu flacara de culoare albastra , fara fum , inflamabil. Aspect si miros lichid clar , incolor ,cu miros specific Punct de fierbere: 78 grade C Punct de topire : -114.1 grade C Solubilitate in apa: miscibil cu apa in orice proportie Presiunea vaporilor : 59.3 mm Hg la 20 grade C Densitatea vaporilor saturati : 1.59 Vascozitate: 1200 Cp la 20 grade C Punct de apridere : 16.6 grade C Temperatura de autoaprindere : 363 grade C Limita inferioara de explozie (%volum in aer la 760 mm Hg si 20 grade C): 3.3 Limita superioara de explozie (%volum in aer la 760 mm Hg si 20 grade C): 19
- Număr anunț
- DA27460914
- Autoritate contractantă
- Spitalul de REcuperare Cardiovasculara " Dr. Benedek Geza" Covasna (CUI 4404559)
- Furnizor / câștigător
- VETRO DESIGN SRL (CUI 8409931)
- Cod CPV
- 24322500-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.540 RON
- Valoare atribuită
- 2.540 RON
- Data publicării
- 24.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 25.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.