Atribuită
Cumpărare directă
1). Determinarea și măsurarea campului electromagnetic, conform HG 917/2017, pentru 12 puncte de măsurare. Determinări privind expunerea la câmp electromagnetic și întocmirea buletinelor de determinare. Lucrarea se va elabora in conformitate cu prevederile H.G. 520/2016 privind cerințele minime de securitate si sănătate referitoare la expunerea lucrătorilor la riscuri generate de câmpuri electromagnetice. 2). Determinarea și măsurarea expunerii la agenții chimici și biologici, conform HG 917/2017, pentru 3 puncte de măsurare. Determinarea aeromicroflorei (număr total de germeni mezofili, număr total de germeni hemolitici, număr total de colonii fungice și întocmirea buletinelor de determinare. Menționăm că, în funcție de tipul agenților biologici și de încărcătura microbiologică, este necesară o perioadă de 3-5 zile de incubare a agenților biologici de la data prelevării, înainte de a fi analizați. 3). Expertizarea neuropsihică, conform HG 917/2017, pentru o categorie de personal (contractual) Întocmirea buletinelor de expertizare pe baza rezultatelor buletinelor de determinare și a analizei existenței, intensității și efectelor înregistrate asupra organismului pentru suprasolicitarea neuropsihică și factorii de uzură prematură.
- Număr anunț
- DA27370055
- Autoritate contractantă
- CURTEA CONSTITUTIONALA A ROMANIEI (CUI 4265850)
- Furnizor / câștigător
- Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Pentru Protectia Muncii Alexandru Darabont (CUI 1558391)
- Cod CPV
- 71319000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 7.250 RON
- Valoare atribuită
- 7.250 RON
- Data publicării
- 10.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 12.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.