Atribuită
Cumpărare directă
DIAQUICK COVID-19 ANTIGEN Test (caseta) – producator Dialab GmbH, Austria; Test rapid imunocromatografic pentru detectarea antigenului proteic din nucleocapsida din probe de tampon nazofaringian si din probe de tampon nazal; 1 kit contine: 20 de casete de testare, ambalate individual in folie de aluminiu cu desicant; 2 flacoane cu solutie tampon; 20 de tampoane sterile pt. recoltare; 20 de tuburi de extractie; 1 suport de hartie; 1 prospect al produsului; Recoltarea probelor – 2 modalitati: 1) Tampon nazofaringian; 2) Tampon nazal; Caracteristici de performanta – Tampon nazofaringian >> Sensibilitate relativa 98.32%; Specificitate relativa 99.60%; Acuratete 99.42% (interval de incredere 95%). Sensibilitatea pentru probele PCR puternic pozitive cu o valoare Ct <=30 este de 100%; Caracterisitici de performanta – Tampon nazal >> Sensibilitate relativa 97.25%; Specificitate relativa 100%; Acuratete 98.73% (interval de incredere 95%); Producator: Dialab GmbH, Austria. Producator in aviz ANMDM (MS). Marcaj CE IVD. Certificat de calitate pe lot. Produs listat in baza de date a Comisiei Europene cu dispozitivele medicale pentru diagnostic in vitro COVID-19 cu marcaj CE, baza de date care se poate consulta accesând linkul: https://covid-19-diagnostics.jrc.ec.europa.eu/ ; Produs scutit de TVA conform Ordonanței de urgență 226/2020 publicata in Monitorul Oficial 1332 din 31.12.2020. Termen de valabilitate 12-24 luni la data livrarii.
- Număr anunț
- DA27391769
- Autoritate contractantă
- SPITALUL ORASENESC INEU (CUI 3519062)
- Furnizor / câștigător
- A & A PRO DIAGNOSTIC SRL (CUI 23068692)
- Cod CPV
- 33141625-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.300 RON
- Valoare atribuită
- 6.300 RON
- Data publicării
- 12.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 12.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.