Atribuită
Cumpărare directă
Obiectul achiziției este asigurarea a 728 locuințe din patrimoniul Hidroelectrica SA împotriva dezastrelor naturale - cutremure de pământ, alunecări de teren şi inundaţii, ca fenomene naturale. Polițele de asigurare pentru cele 728 de locuințe se vor încheia conform graficului anexat, cu polițele de asigurare deja încheiate și expiră în cursul anului 2020 – Anexa 1 (parte integranta a prezentului caiet de sarcini). Conform pct. 7, art. 3 Legea nr. 260/04.11.2008 nu fac obiectul serviciilor de asigurare ”anexele, dependinţele, dotările şi utilităţile care nu sunt legate structural de clădirea în care este situată locuinţa asigurată şi nici bunurile din interiorul locuinţei”. Construcţiile cu destinaţia de locuinţă din patrimoniul Hidroelectrica SA sunt de Tip A („tip A - construcţia cu structura de rezistenţă din beton armat, metal ori lemn sau cu pereţi exteriori din piatră, cărămidă arsă, lemn ori din orice alte materiale rezultate în urma unui tratament termic şi/sau chimic”) iar contractele de asigurare se vor încheia pentru fiecare apartament din cadrul unei construcţii şi/sau pentru fiecare construcţie în parte. PAD este valabilă pe o perioadă de 12 luni, cu începere de la data expirării PAD-urilor așa cum sunt prezentate în Anexa 2. Valabilitatea PAD încetează în cazul în care construcţia asigurată îşi pierde integral destinaţia de locuinţă sau bunul piere din alte cauze decât cele cuprinse în asigurarea obligatorie. Pierderea acestei destinaţii nu obligă asigurătorul
- Număr anunț
- DA27426804
- Autoritate contractantă
- SPEEH HIDROELECTRICA SA (CUI 13267213)
- Furnizor / câștigător
- FAST BROKERS - BROKER DE ASIGURARE (CUI 14785760)
- Cod CPV
- 66513200-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 70.973 RON
- Valoare atribuită
- 70.973 RON
- Data publicării
- 18.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 18.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.