Atribuită
Cumpărare directă
Prezentare:Placi Petri cu 18 ml mediu / placa.: Este un mediu foarte bogat, utilizat pentru cultivarea microorganismelor cu cerinte nutritive speciale (streptococci, stafilococi, pneumococi), precum si pentru studiul reactiilor hemolitice. Aceste reactii depind totusi de tipul sangelui adaugat si de pH-ul final al mediului. Geloza Columbia cu sange de berbec da rezultate bune pentru streptococci si stafilococi. Mediul poate fi considerat selectiv si pentru speciile Brucella si Campylobacter. Peptona speciala aduce necesarul de compusi de azot, carbon si vitamine. Clorura de sodiu mentine echilibrul osmotic al mediului. Amidonul din porumb este una din sursele energetice si in acelasi timp neutralizeaza metabolitii toxici. Dupa insamantarea mediului cu proba de cercetat, aceasta se incubeaza timp de 48 h la 35-37 DECLARATIE CONFORMITATE PRET AFISAT / PACHET X 10 PLACI
- Număr anunț
- DA27414198
- Autoritate contractantă
- Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea (CUI 4026712)
- Furnizor / câștigător
- AXIOMED SOLUTIONS SRL (CUI 29887513)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.420 RON
- Valoare atribuită
- 2.420 RON
- Data publicării
- 17.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 18.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.