Atribuită
Cumpărare directă
Perfect potrivite pentru mâna dvs! CANTITATE 2 × 50 buc. 10 × 100 buc. DIMENSIUNI DISPONIBILE 6,0; 6,5; 7,0; 7,5; 8,0; 8,5; 9,0 santex® anatomic sunt mănuși croite după mâna dvs. Datorită structurii lor anatomice, aceste mănuși de examinare din latex sunt perfecte pentru proceduri mai lungi. Datorită distincției dintre mâna dreaptă și stângă santex® anatomic acestea reduc semnificativ oboseala în timpul procedurilor efectuate. Tehnologia care a fost folosită anterior doar la producerea mănușilor chirurgicale poate fi acum pusă pe mâini. santex® anatomic sunt mai groase și mai lungi decât mănușile standard din latex, datorită a ce acestea sunt mai rezistente la deteriorări mecanice. Pariați pe confort și rezistență! Suprafața texturată a mănușilor garantează o prindere fermă chiar și într-un mediu umed. În plus santex® anatomic acestea respectă standardul american ASTM F1671 care stabilește rezistența la virusuri, bacterii și fungi. santex® anatomic sunt recomandate pentru lucrări pe parcursul cărora ar trebui să folosiți mănuși durabile din latex, cu pereți mai groși și o manșetă lungă, care protejează și antebrațele. Specificaţii: Tip de produs medical de protectie Clasa medicală I Tip protecție I Brand santex® Material latex Sterilitate nesterilă Textură texturată Suprafaţa interioară fără pudră - clorurată Nivelul de etanșeitate AQL ≤1,5 Formă anatomic Manşetă rolat Lungimea mănușii extinsă Grosime mănuși mai lungi și mai groase Potrivit pentru piele sensibilă da, mă
- Număr anunț
- DA27330332
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii - Spitalul Militar de Urgenta "Dr. Constantin Papilian"Cluj-Napoca (U.M 02454) (CUI 5399442)
- Furnizor / câștigător
- SORIMED & DENTAL SRL (CUI 29444257)
- Cod CPV
- 18424500-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 7.000 RON
- Valoare atribuită
- 7.000 RON
- Data publicării
- 03.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 05.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.