Atribuită
Cumpărare directă
Art.01. Executantul se obligă să asigure, prin revizii periodice lunare şi intervenţii accidentale, buna funcţionare a utilajelor sau a echipamentelor Beneficiarului. Art.02. Reviziile periodice se execută conform normelor Executantului, stabilite pentru fiecare categorie sau tip de utilaj, echipament aflat în perioada de garanţie sau postgaranţie. Art.03. Intervenţiile accidentale pentru depanare se execută la sediul Beneficiarului, când nu necesită utilizarea unor dispozitive, aparatură specifică de atelier sau un grad avansat de demontare. Art.04. Normele de revizii periodice conţin operaţiuni de curăţare, gresare, reglare şi înlocuire a pieselor ce se uzează frecvent, Executantul obligându-se să asigure materialele de întreţinere. Art.05. Intervenţiile accidentale pentru depanare se efectuează în urma sesizării făcute de către Beneficiar, în vederea repunerii în funcţiune a utilajelor sau echipamentelor afectate de deranjamente. Art.06. Prezentarea la sesizarea Beneficiarului, se va face în maximum 24 ore. Art.07. Beneficiarul este obligat să asigure accesul personalului muncitor al Executantului în locurile unde sunt instalate utilajele sau echipamentele aflate în service, acesta fiind supus jurisdicţiei de protecţia muncii şi normelor PSI, tot timpul cât se află în incinta unităţii acestuia. Art.08. Echipamentele care necesită intervenţia în atelier vor fi transportate de către Executant , plata transportului făcându-se de Beneficiar. Art09. Costul materia
- Număr anunț
- DA27338543
- Autoritate contractantă
- COMUNA BIHARIA (CUI 4820305)
- Furnizor / câștigător
- ALUDI SERV S.R.L. (CUI 9342104)
- Cod CPV
- 50300000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.240 RON
- Valoare atribuită
- 3.240 RON
- Data publicării
- 04.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 05.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.