Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de asistenta pentru actualizare, dezvoltare a sistemului de control intern managerial, în conformitate cu Ordinul 600/2018, comisie ce are obligatia implementarii si/sau dezvoltarii sistemului de control intern/managerial la nivelul propriei institutii. Etape de parcurs: 1.Constituirea Comisiei de monitorizare, coordonare si îndrumare metodologica a dezvoltarii sistemului de control managerial si stabilirea modului de lucru al acesteia. 2.Initierea demersurilor în vederea dezvoltarii sistemului de control intern managerial prin elaborarea unui Program de dezvoltare a sistemului de control managerial. 3.Stabilirea obiectivelor generale si specifice ale entitatii publice. 4.Stabilirea activitatilor si actiunilor/operatiunilor pentru realizarea obiectivelor specifice. 5.Descrierea modului de organizare si functionare a sistemelor de control managerial. 6.Familiarizarea personalului din conducere si de executie implicat în dezvoltarea sistemului de control managerial prin responsabilizarea si instruirea acestuia. 7.Identificarea si gestionarea riscurilor majore în cadrul fiecarui compartiment în functie de activitatile desfasurate. 8.Inventarierea documentelor, a fluxurilor de informatii, a proceselor si a activitatilor desfasurate de institutia publica. 9.Elaborarea de instrumente si proceduri de lucru pentru principalele activitati desfasurate. Aici se vor realiza si procedurile pentru asigurarea calitatii necesare comisiei CEAC. 10.Autoevaluarea stadiului de implement
- Număr anunț
- DA27392843
- Autoritate contractantă
- GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT LUMEA PITICILOR DEJ (CUI 4847610)
- Furnizor / câștigător
- VIVA MANAGEMENT S.R.L. (CUI 43245551)
- Cod CPV
- 79420000-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.000 RON
- Valoare atribuită
- 2.000 RON
- Data publicării
- 15.02.2021 00:00
- Data finalizării
- 16.02.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.