Atribuită Cumpărare directă

Servicii de consultanță juridica de specialitate în vederea asigurării asistenței juridice în activitatea derulată în cadrul UAT Comuna Mărgineni, Județul Bacău. Durata contractului: până la 31.12.2021 a) se va completa de către ofertant o declarație de neîncadrare în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr.98/2016; b) Decizia/deciziile baroului prin care se atestă înfiinţarea formei de exercitare a profesiei ofertantului (se solicită în copie legalizată sau xerocopie certificată, pentru conformitate cu originalul, cu semnătură şi ştampilă); Ofertantul va întocmi raportări lunare, în cuprinsul cărora se vor preciza, în principal, activitatea sau lucrarile desfăşurate, avocaţii din echipă care au prestat serviciile şi orele corespunzătoare prestării acestora şi le va preda Autoritatii contractante în primele 10 zile ale lunii pentru luna anterioară. Clauza suspensiva: incheierea contractului va impune conditionarea platii serviciilor prestate, conform art. 1399- art. 1401 din Noul Cod Civil, de aporbarea bugetului respectiv de aprobarea alocarii sumelor necesare si suficiente pentru aceasta destinatie. Altfel spus, mentinerea , respectiv platile in cadrul viitorului contract vor fi conditionate de aprobarea în cadrul bugetului de venituri și cheltuieli a sumelor destinate acestui contract.

Număr anunț
DA27343017
Autoritate contractantă
COMUNA MARGINENI (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI MARGINENI) (CUI 4591627)
Furnizor / câștigător
"BOGDAN & ASOCIAŢII SCA" - SOCIETATE CIVILĂ PROFESIONALĂ DE AVOCAŢI (CUI 27504980)
Cod CPV
79111000-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
42.900 RON
Valoare atribuită
42.900 RON
Data publicării
05.02.2021 00:00
Data finalizării
08.02.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

42.900 RON

din 42.900 RON estimat