Atribuită Cumpărare directă

Sistem drenaj pleural tricameral - Sistem de drenaj toracic tricameral cu aspiratie controlata prin nivel de apa pentru a conferi o aspiratie sigura si riguroasa cu nivel pana la -25cmH2O - Cu valva de siguranta pentru presiunea pozitiva pentru prevenirea pneumotoraxului de presiune. Valva de siguranta pentru presiunea pozitiva se deschide daca presiunea depaseste 2cm de apa - Cu valva de siguranta pentru presiunea negativa previne orice risc de pneumotorax prin aspirarea (inhalarea) apei continute in camera de etanseizare - Cu valva de siguranta manuala are rolul de a controla presiunea negative cand este cazul; sistemul patentat pentru masurarea pierderilor de aer ajuta la cuantificarea acestora - Fara continut de latex - Cu capacitate mare (2500ml) in camera de colectare - Permite modificarea cu usurinta a nivelului de aspiratie - Cu lichid albastru in camera de aspirare si in camera de etanseizare pentru o mai buna vizualizare - Usor, compact, portabil (prevazut cu maner), usor de asezat pe podea (prevazut cu baza de suport) - Tuburi si conectoare, palnie de umplere cu apa a camerelor preambalate cu sistemul de drenaj - Steril, cu marcaj CE

Număr anunț
DA27566205
Autoritate contractantă
INSTITUTUL DE URGENTA PENTRU BOLI CARDIOVASCULARE SI TRANSPLANT TARGU MURES (CUI 32051606)
Furnizor / câștigător
ALPHA MEDICAL SRL (CUI 13878004)
Cod CPV
33141642-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.880 RON
Valoare atribuită
5.880 RON
Data publicării
12.03.2021 00:00
Data finalizării
15.03.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

5.880 RON

din 5.880 RON estimat