Atribuită
Cumpărare directă
Spirometru digital cu eran LCD se foloseste pentru diagnosticarea bolilor de piept, pulmonare şi sănătatea respirtorie în general. În acelaşi timp, are o mare importanţă în diagnosticul diferenţial, tratamentul de evaluare şi selecţie de indicaţii chirurgicale. Astfel, cu această dezvoltare rapidă a psihologiei clinice respiratorii, aplicaţiile clinice de inspecţie capacităţii pulmonare castiga de asemenea,popularitate.. Caracteristici: Ultra subţire. Volum mic, usor în greutate şi uşor de transportat oriunde. Ecran TFT.. Cu baterie reincarcabila. Reflectă functia plamanului masurand: Capacitatea vitală forţată (CVF). -Volumul expiratiei fortate intr-o secunda (FEV1) şi determina starea candidatului la examen cu raportul de FEV1 şi SVI. Expiatorio-flow (PEF), fluxul de 25% din FVC (FEF25), fluxul de CVF 75% (FEF75) şi a fluxului de mediu între 25% şi 75% din FVC (FEF2575). Vedere grafica , rata flux-volum, grafic de volum-timp. Aplicatii şi domeniul de aplicare: Spirometrul este un echipament portabil pentru Se cere utilizatorului să opereze în conformitate cu manualul de utilizare, nu are nevoie de formare profesională de specialitate, de aceea folosirea dispozitivului este foarte simpla si usor de folosit. Mediu de stocare: Temperatura: -40 º C Umiditate relativă: 5% -95% Gama de presiune atmosferică: 500 hPa-1060hPa Mediul de lucru: Temperatura: + - 10 ° C Umiditate: 80% Gama de presiune atmosferică: 700hPa-106hPa. Accesorii incluse: Manual de utilizare in limba romana USB
- Număr anunț
- DA27498800
- Autoritate contractantă
- SPITALUL MUNICIPAL ADJUD (CUI 4410690)
- Furnizor / câștigător
- GLOBAL EQUIPMENTS SRL (CUI 26486690)
- Cod CPV
- 33100000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.900 RON
- Valoare atribuită
- 1.900 RON
- Data publicării
- 02.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 03.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.