Atribuită
Cumpărare directă
Mediul RAPID'Salmonella agar se utilizeaza pentru detectarea și enumerarea tuturor speciilor de Salmonella spp. în produsele destinate consumului uman sau animal sau în eșantioane de mediu. Identificarea utilizând mediul RAPID'Salmonella se bazează pe detectarea cromogenică a activității C8-esterazei, în timp ce detecția simultană a activității β-glucozidazei permite diferențierea Salmonella de alte Enterobacteriaceae. Forma de impachetare: flacon de 500 g Caracteristici și Beneficii: Salmonella spp. formează colonii magenta Non-Salmonella spp. formează colonii albastre sau necolorate Detectați Salmonella motilă și non-motilă, Salmonella pozitivă la lactoză și Salmonella Typhi / Paratyphi Alegerea protocoalelor de îmbogățire scurtă sau dublă; conduce la rezultat in <42 ore Validări: Certificat NF VALIDATION în conformitate cu standardul ISO 16140 și validat de AOAC RAPID'Salmonella Medium poate fi utilizat ca un al doilea mediu în standardul ISO 6579
- Număr anunț
- DA27562478
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR CALARASI (CUI 3233116)
- Furnizor / câștigător
- DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.500 RON
- Valoare atribuită
- 1.500 RON
- Data publicării
- 11.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 15.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.