Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile au ca obiect elab. doc. de atribuire si aplicarea procedurii de achizitie ce se va organiza de catre Orasul Avrig pentru atribuirea contractului de lucrari (PT + executie) «Reabilitarea, modernizarea si dotarea gradinitei, scolii generale si a salii de sport» - componenta 1 a proiectului ”Imbunatatirea calitatii vietii populatiei din localitatea Marsa, orasul Avrig”. Serviciile constau, in principal, in: a) Elaborarea caietului de sarcini si a formularului de oferta tehnica; b) Intocmirea draftului de strategie de contractare; c) Elaborarea Instructiunilor pentru ofertanti (FDA); d) Elaborarea formularelor si modelului de contract; e) Asistarea beneficiarului privind: transmiterea in SEAP a declaratiei privind participantii la procedura; intocmirea si publicarea raspunsului consolidat la solicitarile de clarificari privind D.A. publicata in SEAP; f) Consiliere privind elaborarea PV de vizualizare oferte; g) Asigurarea unui expert cooptat in domeniul achizitiilor publice si a unui expert tehnic cooptat (va verifica ofertele din punct de vedere tehnico-financiar), care vor intocmi rapoarte de specialitate in conf. cu art. 128 din HGR 395/2016; h) Formularea solicitarilor de clarificari pe parcursul procesului de evaluarea a ofertelor; i) Consiliere privind: elaborarea rapoartelor intermediare si a raportului procedurii; obligatiile legate de publicitatea procedurii; j)Formularea comunicarilor privind rezultatul procedurii; k) Formulare pdv in caz de contestatii.
- Număr anunț
- DA27552946
- Autoritate contractantă
- Orasul Avrig (CUI 4241087)
- Furnizor / câștigător
- HARRISON CONSULTING & MANAGEMENT SRL (CUI 27769473)
- Cod CPV
- 79418000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 21.000 RON
- Valoare atribuită
- 21.000 RON
- Data publicării
- 10.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 11.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.