Atribuită
Cumpărare directă
Set bandaj elastic compresiv pentru fistulă cu tampon antiaderent pe bază de ioni de argint şi cu plasture de fixare. Se utilizează pentru pansarea punctelor de introducere a acului după terminarea procedurilor de hemodializă sau transfuzie. Dimensiuni bandaj 45 cm±10% x 6 cm si tampon 2,5x2,5 cm. Scopul: Filmul antiaderent cu ioni de argint îndeplineşte mai multe funcţii: - reduce riscul de infecţii asociate cu utilizarea dispozitivelor invazive, datorită unei acţiuni antibacteriene imediate şi de lungă durată; - reduce semnele de inflamaţie cauzate de puncţionarea repetată a fistulei arterio-venoase; - previne formarea escarelor făcând mai puţin traumatizantă pentru pacient următoarea puncţie. Produs steril, ambalat in blister individual, marcaj CE. Mod ambalare: 50 buc/cutie Valabilitate: 30.12.2022
- Număr anunț
- DA27519069
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII ,,Maria Sklodowska Curie (CUI 4183164)
- Furnizor / câștigător
- KAPAMED INTERNATIONAL SRL (CUI 29589509)
- Cod CPV
- 33141113-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.100 RON
- Valoare atribuită
- 1.100 RON
- Data publicării
- 04.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 05.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.