Atribuită Cumpărare directă

Furnizare produse- masca 3 straturi, elastic cf. ref. necesitate 546/17.03.2021; Materiale și construcție Materialul din care sunt confecționate măștile să fie nețesut, să includă un strat de filtrare lipit sau poziționat între straturile de material, să aibă 3 straturi și minim 3 pliuri; produsul nu trebuie să se rupă sau să se destrame în timpul utilizării. In acest sens se va depune un document din care să reiasă rezistența la rupere a materialului, conform standardului SR EN ISO 9073-18:2008. Materialul din care este confecționată masca să fie hipoalergenic și să nu conțină substanțe toxice sau periculoase pentru organism; Masca să aibă bandă elastică de prindere pe cap și lamelă nazală adaptabilă (lamela metalică să fie învelită în plastic pentru a evita ruperea și a cauza răni). 2. Design Masca trebuie să se poziționeze cât mai aproape de nasul, gura și obrazul purtătorului. (Poate avea diferite forme și construcții) 3. Cerințe de performanță impuse de SR EN 14683+AC:2019 pentru tip II R: 3.1. Eficiența filtrării bacteriene  98%; 3.2. Permeabilitate respiratorie < 60 Pa/cm2 ; 3.3. Încărcare microbiană – teste efectuate conform EN ISO 11737-1:2018, ≤ 30 UFC/g; 3.4. Biocompatibilitate;

Număr anunț
DA27633289
Autoritate contractantă
Biblioteca Judeteana "G.T.Kirileanu" Neamt (CUI 2613397)
Furnizor / câștigător
SANROTEX TRADING SRL (CUI 32163740)
Cod CPV
18143000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
672 RON
Valoare atribuită
672 RON
Data publicării
23.03.2021 00:00
Data finalizării
23.03.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

672 RON

din 672 RON estimat