Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de audit financiar pentru PN III si anume-Rapoartul de audit financiar independent al Etapei 4 a proiectului.Preţurile precizate în oferta prestatorului rămân ferme pe toată durata de desfăşurare a contractului.Prestatorul se obligă să presteze serviciile cu respectarea legislatiei naţionale și comunitare în domeniu.Se va verifica faptul că toate cheltuielile declarate în rapoartele financiare intermediare sau finale sunt reale, înregistrate corect şi eligibile în conformitate cu prevederile contractului de finanţare.Auditorul financiar certificat va îndeplini acest angajament atât în conformitate cu specificaţiile tehnice agreate de UEFISCDI, cât şi în conformitate cu prevederilor Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 75/1999 privind activitatea de audit financiar, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.Pentru raportul de audit se va efectua plata în urma confirmării de primire a raportului. Plata raportului nu va exonera Prestatorul de realizarea oricăror completări, clarificări etc. cerute de Achizitor. Raportul se va prezenta pana cel tarziu 10.04.2021. Auditorul financiar independent și autorizat va face dovada că: a) are Certificat de atestare a calității de auditor financiar eliberat de CAFR; b) este înscris în Registrul Auditorilor Financiari activi întocmit de Camera Auditorilor financiari din România şi deţine viza de membru activ al Camerei Auditorilor Financiari din Romania (CAFR) pe anul 2021, vizate cu mențiunea „Activ" .
- Număr anunț
- DA27558394
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE IN INFORMATICA - ICI (CUI 2785503)
- Furnizor / câștigător
- AMZ AUDIT FINANCIAR SRL (CUI 33508600)
- Cod CPV
- 79212100-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 900 RON
- Valoare atribuită
- 900 RON
- Data publicării
- 11.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 11.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.