Atribuită
Cumpărare directă
Fagure si placa ambalaj", conform oferta tehnica nr. 28/26.02.2021, oferta financiara nr. 31/04.03.2021 si cerinte CS-DT-22/04.02.2021, Ed.1 si Desene anexateDoc insotitoare: cf CS. Recepţia produselor se va face la FCN.Piteşti, in baza doc, insotitoare, conform procedurilor interne FCN.Dacă produsele ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor,achizitorul are dreptul de a-le respinge, iar furnizorul are obligaţia,fără a modifica preţul comenzii sa înlocuiasca produsele refuzate,sau de a face toate modificările necesare pentru ca produsele să corespundă specificaţiilor tehnice intr-o perioada agreata de ambeleparti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare.Încazul în care, din vina sa exclusivă, Fz nu îşi îndeplineşte obligaţiile asumate prin atr., sau isi executa obligatiile in mod defectuos, atunci Ach. are dreptul de a calcula si retine, ca penalitati, o sumă echivalentă cu o cota procentuala de 0,2% pe zi de întârziere din valoarea obligatiilor neindeplinite, până la îndeplinirea efectivă a obligaţiilor. In cazul in care, din culpa sa exclusiva, Achizitorul nu isi onoreaza obligatiile de plata in termenul convenit in contract, atunci acestuia ii revine obligatia de a plati, ca penalitati, o suma echivalenta cu o cota procentuala de 0,2 %/zi de intarziere din plata neefectuata, pana la data platii efective, dar nu mai mult decat valoarea debitului.Inf. GDPR le gasiti pe site-ul nostru,http ://www.nuclearelectrica.ro/ gdpr/.
- Număr anunț
- DA27541393
- Autoritate contractantă
- Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
- Furnizor / câștigător
- TEHNOPLAST SRL (CUI 138128)
- Cod CPV
- 19521000-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 24.150 RON
- Valoare atribuită
- 24.150 RON
- Data publicării
- 09.03.2021 00:00
- Data finalizării
- 09.03.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.