Atribuită Cumpărare directă

blete Clorom efervescente 600 bucati Utilizare: Dezinfectantele clorigene - tabletele Clorom sunt folosite pentru obiecte/suprafete infectate/contaminate: la ustensile de laborator, pavimente, toalete, bideuri, wc-uri, material medical, bureti, lingerie, vesela, fantani, piscine, etc. Produsul este de asemenea avizat TP4 pentru utilizare in industria alimentara. Compozitia chimica: Dicloroizocianurat de sodiu dihidtrat 77.14%, factori de efervescenta. 1 tableta elibereaza 1.5 grame clor activ. Activitate biocida si mod de utilizare: Se pune 1 efervescent de Clorom in 5 L de apa/10 L de apa, solutia de lucru obtinuta prezinta activitate bactericida conform SREN 1040 si SREN 1276, activitate fungicida conform SREN 1275 si SREN 1650, avtivitate micobactericita si tuberculicida conform SREN 14348 in conditii de curatenie si murdarie. O tableta la 3 litri de apa prezinta activitate virucida conform SREN 14476- polio si adenovirus si o activitate sporicida conform SREN 13704 , bacilul subtilis si bacilul cereus. Pentru o tableta Clorom in 5 litri apa – timp de contact de 5 minute, produsul are efect bactericid O tableta la 5 litri apa – timp de contact: 60 min, are efect tuberculocid, microbactericid si virucid

Număr anunț
DA27492794
Autoritate contractantă
DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA ALBA (CUI 4331562)
Furnizor / câștigător
EXPERT CONCEPT TOOLS (CUI 39871948)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.900 RON
Valoare atribuită
3.900 RON
Data publicării
02.03.2021 00:00
Data finalizării
03.03.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

3.900 RON

din 3.900 RON estimat