Atribuită Cumpărare directă

Aceasta achizitie tine loc de comanda trimisa prin fax, conf. solicitarilor din referatul de necesitate aprobat cu nr.3222/23.04.2021. Achizitia se poate realiza pe baza de document justificativ, respectiv factura, cf. art. 7 din L.98/2016 si art. 43 din HG 395/2016.; Dezinfectant pentru suprafete Clorom 200 pastile Cod: 1134 Tablete efervescente din categoria dezinfectantelor clorigene de uz general, eficace contra HIV 1si HIV 2, bacililor: difteric, escherichia coli, pseudomonas aeruginosa, candida albicans etc. Aspect:tablete de 3,5 g, efervescente, de culoare alba, cu un miros slab de clor. Compozitie Diclor-izocianurat de sodiu, factori de efervescenta. Caracteristici O tableta elibereaza 1,5 g clor activ prin dizolvare in apa. Indicatii de utilizare (click pentru detalii) Toxicitate: Principiul activ: diclor-izocianuratul de sodiu, are DL 50=1400 mg/kg Prezentare Cutii cu 200 de tablete CLOROM. Valabilitate un an, depozitat in ambalajele originale, la temperaturi intre 10-25 grade Celsius, in locuri lipsite de umezeala. Este avizat de Ministerul sanatatii. - 6 cutii/200tablete = 1200tablete;

Număr anunț
DA27841671
Autoritate contractantă
SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN IASI (CUI 7604489)
Furnizor / câștigător
MEDICAL CORP SRL (CUI 10770287)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
198 RON
Valoare atribuită
198 RON
Data publicării
26.04.2021 00:00
Data finalizării
26.04.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

198 RON

din 198 RON estimat