Atribuită Cumpărare directă

Contract furnizare energie electrica clienti alimentati la JT, zona de distributie Transilvania Sud (jud: AB, BV, CV, HR, MS, SB), tarif Bussines STABIL, o factura, perioada de livrare pentru contract ferm pana la data de 31.12.2021, cu posibilitate de prelungire maxim pana la 30.04.2022. Furnizare energie electrica, la pretul de 706,99 lei/MWh, care contine: - Pretul propriu de furnizare a energiei electrice: 410,45 lei/MWh; - Tariful pentru introducerea energieielectrice in retea (TG): 1,30 lei/MWh; - Tariful pentru extragerea energiei electrice din retea (TL): 19,22 lei/MWh; - Tariful pentru serviciul de sistem: 10,82 lei/MWh; - Tariful pentru serviciul de distributie joasă tensiune (IT+MT+JT): 178,78 lei/MWh; - Tariful pentru cogenerarea de inalta eficienta: 17,12 lei/MWh; - Costul certificatelor verzi: 64,07 lei/MWh; - Valoarea accizei necomerciale: 5,23 lei/MWh. Preturile de mai sus nu contin TVA. Tarifele reglementate pentru serviciile de transport TG mediu, TL local, tarifele de servicii sistem, tarifele specifice de distributie a energiei electrice, contributia pentru cogenerarea de inalta eficienta si certificatele verzi sunt supuse reglementarii ANRE, iar acciza pt. electricitate conform legislatiei in domeniu si se modifica fara aditionare de contract. Conf.contract ce va fi încheiat pt. perioada 01.05.2021 - 31.12.2021 cu posibilitatea prelungirii maxim 4 luni sau până la aprobare buget 2022 prin act adițional, conf. cu prevederile art. 165 din HG 395/2016.

Număr anunț
DA27880701
Autoritate contractantă
SCOALA GIMNAZIALA NR.3 TARNAVENI (CUI 29028417)
Furnizor / câștigător
ELECTRICA FURNIZARE SA (CUI 28909028)
Cod CPV
09310000-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
8,48 RON
Valoare atribuită
8,48 RON
Data publicării
29.04.2021 00:00
Data finalizării
29.04.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

8,48 RON

din 8,48 RON estimat