Atribuită Cumpărare directă

DESCRIERE: Împreuna cu Instructiunea MAI nr. 9/2013, Legea 333/2003 privind paza obiectivelor bunurilor, valorilor si protectia persoanelor si HG 301/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 333/2003, definesc aspectele legale la care trebuie sa se raporteze atât beneficiarii analizelor de risc la securitate fizica cât si evaluatorii care le întocmesc. Evaluarea riscurilor la securitate fizica presupune identificarea tuturor riscurilor si a zonelor asupra carora acestea pot actiona, evenimentele si cauzele producerii riscurilor, posibilele consecinte. În urma analizei rezulta, în general, doua domenii ale riscului de securitate fizica, respectiv riscul de securitate acceptabil si riscul de securitate inacceptabil situat sub pragul critic acceptat (60%). “Analiza de risc la securitatea fizica constituie fundamentul adoptarii masurilor de securitate a obiectivelor, bunurilor si valorilor prevazute de lege, transpuse în planul de paza si proiectul sistemului de alarmare.” Documentul rezultat al evaluarii de risc la securitate fizica este “raportul de evaluare si tratare a riscurilor la securitate fizica ” care va contine concluziile evaluatorului în care se propun una sau mai multe optiuni de tratare a riscurilor în vederea încadrarii în domeniul acceptabil al riscului de securitate fizica, mentionând concret dimensionarea dispozitivului de paza, zonele sau punctele controlate prin mijloace electronice de supraveghere video, efractie, control acces si

Număr anunț
DA27826270
Autoritate contractantă
SCOALA GIMNAZIALA TAMAS GYULA MERA (CUI 29091759)
Furnizor / câștigător
NICOLE ADVICE S.R.L. (CUI 39113021)
Cod CPV
71317000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1,60 RON
Valoare atribuită
1,60 RON
Data publicării
22.04.2021 00:00
Data finalizării
27.04.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1,60 RON

din 1,60 RON estimat