Atribuită
Cumpărare directă
Cod55430005–1 buc, conf. Anexa 1 la CIP nr. SPFIC-46/22.02.2021 si of. tehn. din data de 18.03.2021, inreg la FCN cu nr.3698/19.03.2021 si of. fin. din 13.04.2021, inreg. la FCN cu nr.4903/13.04.2021. Receptia se va face la sediul FCN in 5 zile de la livrare in baza doc. insotitoare, conf. proced. interne. Daca produsele ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor, achizitorul, are dreptul de a le respinge, iar furniz. are obligatia, fara a modifica pretul comenzii sa inlocuiasca produsele refuzate, sau de a face toate modificarile necesare pentru ca produsele sa corespunda specificatiilor tehn. intr-o perioada agreata de ambele parti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare. În cazul în care, din vina sa exclusivă, furniz. nu reuşeşte să-şi îndeplinească obligaţiile asumate, acesta are obligatia sa notifice achizitorul cu minim 5 zile inainte precizand motivele care au condus la nerespectarea acestor termene. Neacceptarea de catre achizitor a prelungirii termenului de livrare da dreptul acestuia de a deduce din pretul comenzii, ca penalitati, o suma echiv. de 0,2% pe zi calc. din val. neexecutata a comenzii , pana la indeplinirea efectiva a obligatiilor. În cazul în care achizitorul nu îsi onoreaza obligatiile în termenul convenit, furniz., are dreptul sa solicite achizitorului plata unor penalitati intr-o cota procentuala de 0,2% din val. sumei datorate, calc. pentru fiecare zi de întârziere pana la indeplinirea efectiva a obligatiei de plata
- Număr anunț
- DA27840097
- Autoritate contractantă
- Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
- Furnizor / câștigător
- GERMAN TOOLS CAD S.R.L. (CUI 26578254)
- Cod CPV
- 44512200-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 540 RON
- Valoare atribuită
- 540 RON
- Data publicării
- 23.04.2021 00:00
- Data finalizării
- 23.04.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.