Atribuită
Cumpărare directă
Masca KN95 FFP2 • Mască respiratorie cu filtru de protecție KN95 (N95) capturează aerosoli, particule de praf și smog sau polen și blochează până la 95% particule de 0,3 micrometri. • Protecția normei KN95 este recomandată de Organizația Mondială a Sănătății (WHO) ca standard minim de protecție. • Captează bacterii încorporate în picături și aerosoli din gura și nasul purtătorului (mă protejez pe mine și pe cei din jur). • Material: pânză filtrantă BFE99, țesătură nealergică, nețesută. • Clasă de protecție: KN95, N95 (FFP2) • Gradul de filtrare: ≥ 95% • Dimensiune: Universal • Culoare: Alb • Parametrii tehnici pe care ii detine, ajuta la obtinerea unui grad ridicat de protectie. Norma KN95(FFP2) este recomandata de Organizatia Mondiala a Sanatatii (WHO). Masca cu filtru de protectie este confectionata din tesatura netesuta, este potrivita si pentru persoanele care sufera de alergii. Aceste produse sunt conforme cu cerintele normelor europene de utilizare a mastilor faciale de filtrare a particulelor, conform EN 149: 2001 + A1:2009 Masca dispune de intarituri in zona nasulul pentru o fixare eficienta. • Produsul este certificat CE potrivit directivei R2016/425 (Echipament de protectie personala) • Indeplineste standardul EN149:2001+A1:2009
- Număr anunț
- DA27877408
- Autoritate contractantă
- COMUNA DRAGOESTI (CUI 2573861)
- Furnizor / câștigător
- PHARMA RETAIL SOLUTIONS S.R.L. (CUI 43660299)
- Cod CPV
- 44411000-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 21 RON
- Valoare atribuită
- 21 RON
- Data publicării
- 29.04.2021 00:00
- Data finalizării
- 04.05.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.