Atribuită
Cumpărare directă
Sectorul 1 al Municipiului București în calitate de autoritate contractantă a inițiat achiziția serviciilor de proiectare a lucrărilor de reparații curente și de întreținere curentă la imobilele din administrarea Sectorului 1 al Municipiului București prin publicarea anunțului de participare nr. CN1029296/19.03.2021 în SEAP . Potrivit anunțului de participare nr. CN1029296: ”În strânsă legătură cu necesitatea achiziției în regim de urgență a reparațiilor pentru clădiri care au funcțiunea de școală, implicit de necesitatea serviciilor de proiectare aferente acestor lucrări, de dispozițiile art. 17 și de excepția prevăzută la art. 19 din Legea nr. 98/2016, pentru lotul 0 va fi utilizată achiziția directă fiind îndeplinite în mod cumulativ condițiile prevăzute la art. 19, respectiv: a) Valoarea lotului 0 este de 90.000 lei fără TVA, fiind mai mică decât pragurile corespunzătoare prevăzute art. 7, la alin. (5) din Legea nr. 98/2016 b) Valoarea lotului 0 reprezintă 5,36% din valoarea cumulată a tuturor loturilor (1.678.879 lei fără TVA), astfel încât nu este depășit pragul de 20% din valoarea cumulată a loturilor”,autoritatea contractantă achiziționează serviciile de proiectare a lucrărilor de reparații curente și de întreținere curentă imobile cu funcțiunea de unități de învățământ aflate pe raza teritorială a Sectorului 1 a Municipiului București care necesită achiziția în regim de urgență a unor lucrări de reparații – lot 0 prin achizitie directa.
- Număr anunț
- DA27906456
- Autoritate contractantă
- Sector 1 (Sectorul 1 al municipiului Bucuresti) (CUI 4505359)
- Furnizor / câștigător
- CLIDE DESIGN SRL (CUI 17147031)
- Cod CPV
- 71251000-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 90 RON
- Valoare atribuită
- 90 RON
- Data publicării
- 06.05.2021 00:00
- Data finalizării
- 10.05.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.